33-latek zabił mężczyznę w salonie gier

i

Autor: pixabay.com

Dolny Śląsk: Wszedł do salonu gier i zabił nożem mężczyznę. Sąd nie miał dla niego litości

2021-06-28 10:46

Na karę dożywotniego pozbawienia wolności został skazany 34-letni Marek M., który w kwietniu 2019 roku zabił 34-letniego mężczyznę. Do morderstwa doszło w jednym z salonów gier w Bogatyni na Dolnym Śląsku. Jak ustalili śledczy, w chwili dokonania zabójstwa Marek M. znajdował się pod wpływem alkoholu i narkotyków.

Do zabójstwa w Bogatyni w powiecie zgorzeleckim doszło 16 kwietnia 2019 r. W nocy do jednego z salonów gier na terenie miasta wszedł Marek M. i ugodził nożem 34-letniego mężczyznę, zadając mu dwa ciosy w okolice klatki piersiowej. Rany okazały się śmiertelne. Mimo udzielonej pomocy, 34-latek zmarł.

CZYTAJ WIĘCEJ: 33-latek zabił mężczyznę w salonie gier. Był pod wpływem narkotyków i alkoholu!

Marek M. został zatrzymany jeszcze tej samej nocy. Znaleziono również nóż, którym zamordował 34-latka. W toku śledztwa ustalono, że w trakcie dokonania zabójstwa sprawca znajdował się pod wpływem alkoholu i narkotyków. Jak się okazało, Marek M. był już wcześniej wielokrotnie skazany za inne przestępstwa, w tym rozbój i czynną napaść na funkcjonariuszy policji.

Marek M. został tymczasowo aresztowany, a prokuratura postawiła mu zarzut zabójstwa. Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze nie miał dla oskarżonego litości i skazał Marka M. na karę dożywotniego pozbawienia wolności. Orzeczenie nie jest prawomocne.

Obława na mordercę

Za zabójstwo grozi dożywocie. A wiesz, ile można dostać za inne przestępstwa?

Pytanie 1 z 12
Jaka kara więzienia grozi za kradzież w włamaniem?