Kajdanki - zdj. podglądowe

i

Autor: Pixabay

Dolny Śląsk: Zabił dwóch znajomych, bo byli mu winni pieniądze? Sąd nie miał wątpliwości

2020-12-14 8:29

Na dożywotnie więzienie został skazany po ponownym rozpatrzeniu sprawy Jarosław H., oskarżony o zabójstwo dwóch mężczyzn. Do zbrodni doszło w 2017 roku w Łaziskach w powiecie bolesławieckim. Sprawca miał zabić swoich znajomych, bo byli mu winni niewielkie kwoty pieniędzy.

10 grudnia Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze w powtórnym procesie skazał na karę dożywotniego pozbawienia wolności Jarosława H., oskarżonego o zabójstwo dwóch mężczyzn. Pierwszy wyrok, również skazujący mężczyznę na karę dożywotniego więzienia, zapadł 30 stycznia 2019 roku. Orzeczenie to zostało jednak uchylone przez Sąd Apelacyjny we Wrocławiu. Wyrok nie jest prawomocny.

Do zbrodni doszło na początku maja 2017 roku w Łaziskach w powiecie bolesławieckim. 5 maja 2017 r. na terenie jednej z posesji znaleziono zwłoki mężczyzny. Zabezpieczone ślady świadczyły, że został zabity przy użyciu tępokrawędzistego narzędzia. Kilka dni później w jednym z domów w tej samej miejscowości znaleziono zwłoki drugiego mężczyzny, zabitego w podobny sposób.

Dochodzenie doprowadziło śledczych do Jarosława H. - znajomego obu zamordowanych mężczyzn. Jarosław H. został zatrzymany i oskarżony o podwójne zabójstwo. Choć mężczyzna nie przyznał się do zabójstw, prokuratura nie miała wątpliwości co do jego winy. Świadczyć o tym miały m.in. ślady biologiczne obu ofiar znalezione na odzieży oskarżonego.

Z ustaleń śledczych wynika, że do pierwszego zabójstwa doszło 1 maja 2017 r., a drugi z mężczyzn zginął 4 dni później. Obaj zamordowani mężczyźnie mieli być winni Jarosławowi H. niewielkie kwoty pieniędzy – taki miał być też prawdopodobny motyw zabójstwa.

Sonda
Czy w Polsce powinna obowiązywać KARA ŚMIERCI?
Plac Orląt Lwowskich nareszcie otwarty