Zabił pieszego i uciekł z miejsca wypadku

i

Autor: materiały policji

Dolny Śląsk: Zabił pieszego i uciekł z miejsca wypadku. Grozi mu 12 lat więzienia

2020-12-03 17:03

Do 12 lat więzienia grozi 31-letniemu kierowcy, który na drodze pod Kamienną Górą potrącił pieszego i uciekł z miejsca wypadku. Pieszy zginął na miejscu. Sprawca wypadku został zatrzymany kilka dni później. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę (29 listopada) ok. godz. 4 nad ranem na drodze krajowej nr 5 w pobliżu miejscowości Przedwojów. Idący poboczem pieszy został potrącony przez samochód osobowy jadący w kierunku Kamiennej Góry. Kierowca nie zatrzymał się, aby udzielić pieszemu pomocy, lecz odjechał z miejsca wypadku. Pieszy zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Kamiennogórscy policjanci zabezpieczyli ślady na miejscu wypadku i rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Znalezione na miejscu zdarzenia elementy z rozbitego pojazdu pozwoliły ustalić, że sprawca poruszał się volkswagenem. Kilka dni później funkcjonariusze odnaleźli volkswagena passata, którym potrącono pieszego, i zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego.

- Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku w ruchu, którego następstwem była śmierć innej osoby. W trakcie składanych wyjaśnień przyznał się do popełnienia tego czynu - informuje asp. Paulina Basta z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze.

Decyzją sądu 31-latek został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące. Ponieważ uciekł z miejsca wypadku, może grozić mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Szalony manewr 79-letniego kierowcy