Jaworscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który zaatakował byłą konkubinę i jej partnera

i

Autor: mat. policji Jaworscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który zaatakował byłą konkubinę i jej partnera

Zazdrosny 43-latek wpadł w szał

Dusił swoją byłą konkubinę i skopał jej partnera. Obojgu groził śmiercią

2022-09-02 12:39

Na 3 miesiące został tymczasowo aresztowany 43-letni mieszkaniec Jawora, który nie mogąc się pogodzić się z rozstaniem ze swoją konkubiną, zaatakował ją i jej obecnego partnera. Mężczyzna, który niedawno opuścił zakład karny, zaczaił się na parę na klatce schodowej, po czym pobił obecnego partnera kobiety, a ją samą poddusił. Odgrażał się przy tym, że oboje ich pozabija.

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w Jaworze na Dolnym Śląsku. Z ustaleń policji wynika, że 43-letni mieszkaniec Jawora, który niedawno wyszedł z więzienia, najwyraźniej nie mógł się pogodzić z faktem, że jego była konkubina znalazła sobie nowego partnera. 43-latek przez kilka ostatnich dni wielokrotnie groził kobiecie i jej partnerowi, że ich pozabija. W końcu, we wtorek (30 sierpnia) zaczaił się na oboje na klatce schodowej w ich budynku. Gdy ok. godz. 17 para wracała do swojego mieszkania, zazdrosny mężczyzna rzucił się na nich.

Ogarnięty szałem 43-latek zaatakował najpierw obecnego partnera swojej byłej konkubiny, kopiąc go w klatkę piersiową, a następnie rzucił się na kobietę, wykręcając jej ręce i dusząc. Groził przy tym obojgu poważniejszym pobiciem i śmiercią.

Za zabawę w berka z ochroniarzem grozi mu 15 lat więzienia

- Kryminalni po otrzymaniu tej informacji natychmiast podjęli działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa pokrzywdzonym i zatrzymali sprawcę tych przestępstw – poinformowała asp. szt. Ewa Kluczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze - 43-letni mieszkaniec Jawora jest dobrze znany miejscowym policjantom, ponieważ był wcześniej karany za różne występki, w tym za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu.

W czwartek (1 września) zatrzymany 43-latek usłyszał zarzuty i decyzją sądu został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące. Za popełnione czyny grożą mu teraz 3 lata więzienia.