Policjanci ze Zgorzelca zatrzymali złodzieja sklepowego

i

Autor: mat. policji Policjanci ze Zgorzelca zatrzymali złodzieja sklepowego

Złodziej sklepowy zatrzymany w Zgorzelcu

Za zabawę w berka z ochroniarzem grozi mu 15 lat więzienia [WIDEO]

2022-09-01 11:35

Nawet 15 lat więzienia grozi 29-letniemu mężczyźnie, który w jednym ze zgorzeleckich marketów próbował ukraść dwie butelki alkoholu. 29-latek wdał się w przepychankę z ochroniarzem, po czym uciekł. Został zatrzymany kilka ulic dalej. Jak się okazało, na swoim koncie miał więcej podobnych kradzieży. Decyzją sądu został aresztowany tymczasowo na 2 miesiące.

W sobotę (27 sierpnia) w jednym z marketów na terenie Zgorzelca doszło do próby kradzieży. Jeden z klientów sklepu wziął z półki dwie butelki alkoholu, po czym, jak gdyby nigdy nic, próbował wyjść z nimi bez płacenia. Zauważył do pracownik ochrony i postanowił zatrzymać mężczyznę. Przyłapany na gorącym uczynku mężczyzna stał się agresywny i zaczął szarpać się z ochroniarzem. W pewnej chwili odepchnięty ochroniarz przewrócił się na podłogę. W tym momencie wydarzyło się coś dziwnego. Złodziej, zamiast uciec, wrócił i pomógł pracownikowi ochrony wstać. Gdy ten jednak znów próbował go zatrzymać, napastnik ponownie go odepchnął i uciekł ze sklepu.

Za zabawę w berka z ochroniarzem grozi mu 15 lat więzienia

O zdarzeniu natychmiast powiadomiono zgorzeleckich policjantów. Wkrótce też - kilka ulic od sklepu – złodziej został zatrzymany.

- Sprawcą okazał się 29-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, który znany był funkcjonariuszom z wcześniejszych czynności - poinformowała kom. Agnieszka Goguł z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu. - Mężczyzna trafił do komendy, gdzie usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej.

Jak się okazało, 29-latek dopuścił się wcześniej kilku innych kradzieży sklepowych. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie czterech zarzutów za wcześniejsze kradzieże alkoholu i papierosów. Łączną wartość skradzionego przez 29-latka towaru oszacowana na prawie 4 tys. zł.

Ponieważ 29-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwa, za które trafił nawet do więzienia, grozi mu teraz nawet 15 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany tymczasowo na 2 miesiące.

Sonda
Czy widząc złodzieja, zareagowałbyś i próbował go zatrzymać?