Prace przy mostach Chrobrego

Duże utrudnienia na Wielkiej Wyspie. Przebudowa ważnego skrzyżowania

2022-12-01 12:10

Na budowie mostów Chrobrego we Wrocławiu rozpoczyna się ważny etap prac drogowych. W weekend rusza przebudowa skrzyżowania ul. Mickiewicza i Monte Cassino. Trzeba liczyć się z dużymi utrudnieniami.

Wrocław. Przebudowa skrzyżowania ul. Mickiewicza i Monte Cassino

W weekend (w nocy z soboty na niedzielę 3/4 grudnia) rusza przebudowa skrzyżowania ul. Mickiewicza i Monte Cassino we Wrocławiu. W związku z tym zmieni się organizacja ruchu dla aut jadących w stronę Sępolna. Nie będzie możliwego przejazdu w pobliżu mostu w ul. Monte Cassino. Kierowcy z kierunku centrum pojadą na Sępolno w prawo na wysokości pętli tramwajowej w dolną część ul. Mickiewicza, a ci jadący ze Swojczyc w kierunku Sępolna będą musieli na wysokości pętli pojechać w lewo.

Planowane zakończenie prac to pierwszy kwartał 2023 roku. W ramach budowy nowych mostów Chrobrego wykonawca buduje blisko 700 metrów nowych jezdni i nie tylko na przeprawach. Musi przebudować jeszcze dwa skrzyżowania od strony wschodniej: ulicy Swojczyckiej z ul. Mydlaną oraz ul. Swojczyckiej z ul. Monopolową.

Mosty Chrobrego mają zostać wybudowane w połowie przyszłego roku. Inwestycja kosztuje miasto ponad 70 milionów złotych. Na nowych przeprawach powstanie już torowisko tramwajowe, którym docelowo pojadą tramwaje na Swojczyce (trwa projektowanie tej trasy).

Wybudowane zostaną nowe drogi dla rowerów i chodniki oraz przebudowana cała infrastruktura podziemna.

 Przebudowa skrzyżowania ul. Mickiewicza i Monte Cassino

i

Autor: Inwestycje we Wrocławiu
Tak powstają mosty Chrobrego we Wrocławiu