CBA zatrzymało wrocławskich przedsiębiorców. Chodzi o łapówkę

2021-07-28 7:38

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dwóch wrocławskich przedsiębiorców podejrzewanych o korupcję. Mężczyźni w zamian za łapówkę mieli oczekiwać wykorzystania oferowanych przez nich towarów w trakcie budowy parkingu przy terminalu promowym w Świnoujściu.

Dwaj wrocławscy przedsiębiorcy zostali zatrzymani przez CBA. Mężczyźni są podejrzewani o korupcję przy zleceniu na budowę parkingu przy terminalu promowym w Świnoujściu. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyźni mieli wręczyć łapówkę, w zamian za którą oczekiwali wykorzystania oferowanych przez nich towarów w trakcie inwestycji prowadzonej przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.

Obaj podejrzewani przedsiębiorcy zostali zatrzymani na terenie województwa dolnośląskiego. Jednocześnie przeszukano nieruchomości zajmowane przez zatrzymanych oraz podmioty powiązane ze sprawą.

Zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, gdzie usłyszeli zarzuty korupcyjne. Obaj zostali objęci dozorem policyjnym i zakazem kontaktowania się. Muszą też zapłacić 50 tys. zł poręczenia majątkowego.

Śledztwo ma charakter rozwojowy.

We Wrocławiu budują nowy aquapark.