Dwulatek z Ukrainy uratowany we Wrocławiu. Bohdan przeszedł pilną operację kardiochirurgiczną

i

Autor: pixabay/marionbrun Zdjęcie ilustracyjne

Dwulatek z Ukrainy uratowany we Wrocławiu. Bohdan przeszedł pilną operację kardiochirurgiczną

2022-03-28 10:30

Niespełna dwuletni Bohdan z Ukrainy przeszedł we Wrocławiu pilną operację kardiochirurgiczną ratującą jego życie. Wykonali ją specjaliści z Dolnośląskiego Centrum Chorób Serca Medinet im. Zbigniewa Religi. Chłopiec czuje się dobrze.

Dwuletni Bohdan z Ukrainy został przyjęte do szpitala w minioną środę, 23 marca, kiedy wykonano mu badania, a już na drugi dzień zaplanowano zabieg kardiochirurgiczny. Dr Piotr Kołtowski z Dolnośląskiego Centrum Chorób Serca Medinet im. Zbigniewa Religi we Wrocławiu poinformował w piątek, że stan dziecka po operacji jest dobry i zabieg przyniósł oczekiwane skutki medyczne.

- Mały Bohdan przebywa jeszcze na sali pooperacyjnej, ale wszystko przebiegło dobrze. Operacja się udała, została poszerzona zastawka aortalna, która miała zwężenie nadzastawkowe. Dziecko czuje się dobrze – powiedział lekarz.

Pociąg zmiótł samochód z przejazdu kolejowego. W środku jechała trzyosobowa rodzina. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

Pociąg zmiótł samochód z przejazdu kolejowego. Malutkie dziecko w szpitalu

Dziecko miało wadę wrodzoną, która polega na zwężeniu nadzastawkowym zastawki aortalnej. Zabieg był konieczny, by mogło normalnie żyć. Do takiej operacji chłopiec został zakwalifikowany w Kijowie jeszcze przed wybuchem wojny, ale lekarze nie zdążyli jej wykonać.

Rodzice zdecydowali się na przyjazd do Polski i tutaj ponownie chłopczyk został skierowany na operację.

Sonda
Czy rząd robi wystarczająco, by pomóc Polakom przyjąć uchodźców?