Pociąg zmiótł samochód z przejazdu kolejowego. Malutkie dziecko w szpitalu

i

Autor: Ireneusz Solicki

Pociąg zmiótł samochód z przejazdu kolejowego. W środku jechała trzyosobowa rodzina

2022-03-27 14:43

Ten wypadek mógł się skończyć straszną tragedią. Rozpędzony pociąg dosłownie zmiótł z przejazdu kolejowego we Wrocławiu samochód z trzyosobową rodziną w środku. Kobieta z półrocznym maluszkiem trafili do szpitala.

Do wypadku doszło w sobotę, 26 marca, wieczorem na ulicy Chałupniczej we Wrocławiu, przy dużym osiedlu Olimpia Port. W samochód osobowy przejeżdżający przez niestrzeżony przejazd kolejowy uderzył pociąg relacji Racibórz - Wrocław. Siła uderzenia była na tyle duża, że pojazd wręcz zmiotło na poboczne nasypu kolejowego, wiele metrów od miejsca zderzenia.

Samochodem podróżowała trzyosobowa rodzina. Pasażerowie auta – kobieta i półroczne dziecko – trafili do szpitala, na szczęście obrażenia jakich doznali nie zagrażają ich życiu.

Pociąg zmiótł samochód z przejazdu kolejowego. Malutkie dziecko w szpitalu

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem mężczyzna zignorował znak stop i nie zatrzymał się przed przejazdem kolejowym, a następnie wjechał wprost pod pociąg.

Mieszkańcy okolicy wskazują jednak, że jest to bardzo niebezpieczne miejsce. - Niestety, Polskie Linie Kolejowe nie planują montażu rogatek na ulicy prowadzącej do jednego z największych wrocławskich osiedli - komentuje Ireneusz Solicki, radny Osiedla Strachocin Swojczyce Wojnów.

Sonda
Miałeś/aś kiedyś wypadek samochodowy?