Koszmar na cmentarzu w Lubinie. Najpierw piekł kiełbaski, potem spał na grobie

i

Autor: Policja Lubin Koszmar na cmentarzu w Lubinie. Najpierw piekł kiełbaski, potem spał na grobie

Koszmar na cmentarzu w Lubinie. Najpierw piekł kiełbaski, potem spał na grobie

2022-03-27 8:35

To co zrobił 24-latek na cmentarzu komunalnym w Lubinie nie mieści się w głowie! Mężczyzna palił ognisko między grobami, piekł kiełbaski, pił alkohol oraz niszczył wiązanki i znicze. Po tym wszystkim spał na grobie. Teraz usłyszał trzy zarzuty.

O zdarzeniu, a właściwie całej serii makabryczny zdarzeń, policję poinformował ochroniarz cmentarza komunalnego w Lubinie. Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji.

ZOBACZ TEŻ: Śmiertelne konsekwencje zmiany czasu. Naukowcy nie mają wątpliwości!

- Funkcjonariusze we wskazanym przez pracowników ochrony miejscu zastali 24-letniego mężczyznę, który palił ognisko pomiędzy grobami, a także spożywał alkohol. Jak ustalili mundurowi, sprawca chwilę wcześniej zdewastował jeden z nagrobków rozbijając znicze i niszcząc wiązanki z kwiatami - relacjonuje asp. szt. Sylwia Serafin z lubińskiej policji.

Po tym wszystkim mężczyzna, jak gdyby nigdy nic, położył się na jednym z nagrobków. Zresztą nie był to jego pierwszy raz, bowiem przeganiany z nekropolii przez ochronę, wielokrotnie wracał z powrotem na noc.    

Sąd Okręgowy we Wrocławiu uznał, że mężczyzna podejrzany o gwałt na Ukraince ma trafić do aresztu

Lista przewin 24-latka jest jeszcze dłuższa. Rozrzucał na terenie cmentarza puste butelki po alkoholu i znicze, a także napastował osoby, które przyszły na cmentarz odwiedzić groby bliskich.

- Mężczyzna z cmentarza trafił do policyjnej celi. Usłyszał 3 zarzuty - odpowie teraz za znieważenie spoczynku zmarłego. Może mu grozić do 2 lat pozbawienia wolności – dodaje Sylwia Serafin.

Sonda
Czy czujesz się bezpieczny na cmentarzu?