Dzień Matki 2022. Kiedy przypada święto wszystkich mam w Polsce?

i

Autor: Sasint/cc0/Pixabay.com Dzień Matki 2022. Kiedy przypada święto wszystkich mam w Polsce?

Dzień Matki 2022. Kiedy przypada święto wszystkich mam w Polsce?

2022-05-15 5:00

Dzień Matki 2022. Kiedy przypada święto mam w Polsce? Dzień Matki jest od wielu lat obchodzony na całym świecie, ale nie ma jednej daty, bo jest ona uzależniona od danego kraju. Początki święta sięgają jeszcze czasów starożytnych, bo obchodzili je zarówno Grecy, jak i Rzymianie, a powróciło ono na dobre dopiero w XX w. Kiedy Dzień Matki przypada w Polsce?

Dzień Matki 2022. Od kiedy obchodzi się Dzień Matki?

Dzień Matki 2022 w Polsce zbliża się wielkimi krokami. W każdym kraju święto jest obchodzone innego dnia, a jego korzenie sięgają jeszcze czasów starożytnych - Grecy i Rzymianie mieli w zwyczaju czcić matki-boginie, symbole płodności i urodzaju. XVII-wieczna Anglia zna z kolei tradycję świętowania "niedzieli u matki", co również było wyrazem szacunku skierowanym adresem kobiet posiadających dzieci. Nazwa "Dzień Matki" pojawiła się natomiast po raz pierwszy na początku XX w. w Stanach Zjednoczonych, którego coroczne obchody na drugą niedzielę maja wyznaczył w 1914 r. Kongres. Dzień Matki świętowano również w Polsce w okresie 20-lecia międzywojennego, choć nie miał wtedy stałej daty.

Dzień Matki 2022. Kiedy przypada święto wszystkich mam w Polsce?

Dzień Matki w Polsce ma już stałą datę i przypada zawsze 26 maja - w tym roku będzie to czwartek. Tradycją tego święta jest obdarowywanie wszystkich mam prezentami, choć oczywiście nie jest to żaden obowiązek. Przede wszystkim liczy się pamięć o kobiecie, która wydała nas na świat. Jeśli natomiast pojawia się potrzeba wyrażenia swojej wdzięczności z tego tytułu, podpowiadamy, jak może wyglądać "idealny prezent na Dzień Matki 2022".

Sonda
Czy obchodzisz Dzień Matki?
Nagły zwrot w M jak miłość! Magda i Andrzej razem przeciwko Julii.