Dziura przy placu Wróblewskiego. Właściciela nie ma, a kierowcy mają problem [WIDEO, GALERIA, AUDIO]

2016-02-18 12:09

Sporych rozmiarów wyrwa powstała w drodze gruntowej prowadzącej na klepisko przy Placu Wróblewskiego. Wypadałoby ją załatać. Tyle tylko, że do terenu nikt nie chce się przyznać.

Po tym jak kilka aut uszkodziło tam swoje zawieszenia, dziura została ogrodzona, a kierowcy wjeżdżają przez trawnik. Pytanie, kto jest właścicielem popsutego terenu jednak pozostaje.

Trasa i dziki parking należą do gminy Wrocław. Jednak w miejscu, gdzie powstała dziura jest komora wodomierzowa, której strop się zawalił.

Czyja jest ta komora?

- Sprawa własności nie jest wyjaśniona przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Według mojej wiedzy ta spółka powinna najpierw ustalić kto jest odpowiedzialny, kto jest właścicielem i powinien dbać o ten sprzęt - tłumaczy Jacek Kubsik, właściciel nieruchomości przy placu Wróblewskiego.

Pan Jacek także złożył w tej sprawie zapytanie do MPWiK. Tymczasem dla przedstawicieli miejskiej spółki sytuacja jest jasna.

- Za całą infrastrukturę, czyli przyłącze, wodomierz i komorę, w której się to znajduje odpowiada osoba, która z tego korzysta. W tym przypadku to właściciel tej posesji- odpowiada Tomasz Jankowski, rzecznik MPWiK. 

Pan Jacek twierdzi, że oficjalnej odpowiedzi od MPWiK jednak nie otrzymał. Chciałby on także przenieść wodomierz w inne miejsce, ale w tej sprawie również nikt się z nim jeszcze nie kontaktował.

Czy dziura w końcu zniknie?

Nie wiadomo także co się stanie w momencie kiedy wodomierz zostanie przeniesiony. Teoretycznie nie będzie już się znajdował w jezdni, a dziura nadal pozostanie. 

Zobacz film reportera Radia ESKA Wojtka Góralskiego:

Dziura przy placu Wróblewskiego. Właściciela nie ma, a kierowcy mają problemCzytaj więcej na: http://wroclaw.eska.pl/komunikacja/dziura-przy-placu-wroblewskiego-wlasciciela-nie-ma-a-kierowcy-maja-problem-wideo-galeria-audio/110458

Posted by ESKA INFO Wrocław on 18 luty 2016

Posłuchaj materiału reportera Radia ESKA Wojtka Góralskiego:

Czytaj także: Zbierają podpisy pod petycją w obronie księdza nacjonalisty. Na pożegnalnej mszy były tłumy [WIDEO]