Egzamin ósmoklasisty 2022

i

Autor: KATARZYNA ZAREMBA/SUPER EXPRESS/ZDJĘCIE POGLĄDOWE Egzamin ósmoklasisty 2022: język angielski

Egzamin ósmoklasisty 2022: język angielski. Mamy arkusze CKE i sugerowane odpowiedzi! Relacja na żywo

2022-05-26 16:11

Egzamin ósmoklasisty 2022 z języka angielskiego - 26 maja 2022 roku. W czwartek (26.05.2022) uczniowie mierzyli się z egzaminem ósmoklasisty z języka obcego. Najpopularniejszy był jak co roku angielski. Arkusze CKE, przecieki, odpowiedzi, pytania, tematy wypracowania - to wszystko znajdziecie w naszej relacji na żywo z egzaminu ósmoklasisty 2022 z angielskiego. Najważniejsze informacje śledzimy i podajemy na se.pl.

Egzamin ósmoklasisty 2022: język angielski

Egzamin ósmoklasisty 2022 - trwa ostatni dzień tegorocznych zmagań uczniów z wyczerpującymi testami. Punktualnie o godzinie 9:00 rozpoczął się egzamin ósmoklasisty z języka obcego. Do wyboru były języki: angielski, niemiecki, rosyjski, francuski, hiszpański oraz włoski. Tym najpopularniejszym jest jak co roku ten pierwszy. Egzamin ósmoklasisty z angielskiego zawierał zadania zamknięte, otwarte, rozumienie ze słuchu, pytania oparte o tekst źródłowy i krótkie wypracowanie. W tym artykule znajdziecie m.in. arkusze CKE, pytania, zadania oraz sugerowane odpowiedzi do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego 2022

Arkusz CKE i odpowiedzi z egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego 2022 znajdziesz w galerii - KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ.

Odpowiedzi są sugerowane - zadania rozwiązuje nasz ekspert, nauczyciel języka angielskiego.

Egzamin ósmoklasisty 2022: angielski. Przecieki, pytania, zadania, odpowiedzi [Relacja na żywo]

15:50 Emocje związane z egzaminem ósmoklasisty powoli opadają

Ósmoklasiści świętują dziś zakończenie egzaminów. Język angielski był ostatnim sprawdzianem. Co mają w planach w najbliższych dniach? Niektórzy chcą po wszystkim... po prostu się wyspać.

15:03 Egzamin ósmoklasisty - terminy dodatkowe

Przypomnijmy, że na połowę czerwca zaplanowano dodatkowe terminy na egzaminy ósmoklasisty dla osób, które nie mogły się stawić w maju. Oto one:

  • 13 czerwca - język polski
  • 14 czerwca - matematyka
  • 15 czerwca - język angielski

14:25 Mail z zepsutym telefonem. Jak rozwiązać to zadanie?

Liczba memów, jakie pojawiły się o zadaniu z zepsutym telefonem, jest porażająca. Ale rzeczywiście ósmoklasiści prowadzą ożywioną dyskusję na temat tego, co należało napisać w mailu. Spieszymy Wam z odpowiedzią. Nasz ekspert mówi, co i jak należało zrobić: Egzamin ósmoklasisty 2022: angielski. Tak powinien wyglądać e-mail o zepsutym telefonie! Rozwiązanie eksperta

14:05 Twitter w ogniu komentarzy. Chodzi o odpowiedzi z angielskiego

Na Twitterze nadal trwa gorąca dyskusja po egzaminie ósmoklasisty z języka angielskiego. Zdający dzielą się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi m.in. prawidłowych odpowiedzi. Liczą w głowie, ilu punktów mogą się spodziewać.

13:35 Jak oceniasz poziom trudności z języka angielskiego?

Zapraszamy do udziału w poniższej sondzie.

Sonda
Jak ocenisz poziom egzaminu z angielskiego?

13:06 Egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego. Arkusze CKE i odpowiedzi

Mamy dla Was arkusze CKE i sugerowane odpowiedzi z języka angielskiego. Znajdziecie je w naszej galerii.

12:30 Egzamin ósmoklasisty z angielskiego. Odpowiedzi

Przypomnijmy, że cały czas na Twitterze pojawiają się sugerowanie odpowiedzi z języka angielskiego. Możecie je zobaczyć tutaj: Egzamin ósmoklasisty 2022: angielski. Sprawdź odpowiedzi. Czy zaliczą "runing" lub "run"? Poruszenie na Twitterze! [język angielski 26.05.2022]

12:00 Egzamin ósmoklasisty. Kiedy wyniki?

Bez względu na to, czy uczniowie piszą egzamin w terminie pierwotnym czy dodatkowym, wyniki egzaminu ósmoklasisty znane będą 1 lipca.

11:36 Egzamin ósmoklasisty. Przecieki na TikToku? Wiemy, czy się sprawdziły

W sieci można znaleźć informacje, jakoby w serwisie TikTok krążyły przecieki z egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego. Opinie są jednak miażdżące. Przecieki kompletnie się nie sprawdziły. Więcej: Egzamin ósmoklasisty 2022: angielski. Przecieki z TikToka się nie sprawdziły? "Coś słabe te twoje przecieki"

11:20 Egzamin ósmoklasisty z angielskiego. Wrzawa na Twitterze

Tak jak przed egzaminem, także i po nim Twitter zalewany jest komentarzami! Teraz wiadomo już, co było w arkuszu z języka angielskiego. Ósmoklasiści podają przykładowe odpowiedzi. Więcej: Egzamin ósmoklasisty: odpowiedzi z angielskiego. Co w słuchaniu o Kate? "Czego ona nie lubiła, gdzie skończyła kurs?". Sprawdź odpowiedzi z Twittera!

10:58 Egzamin ósmoklasisty z angielskiego. Zobacz MEMY!

Tak jak już pisaliśmy wcześniej, mail o zepsutym telefonie na arkuszu rozbawił ósmoklasistów! Zobaczcie, jakie memy krążą w sieci: Egzamin ósmoklasisty 2022: angielski. Mail o zepsutym telefonie hitem Internetu! Uczniowie sypią memami jak z rękawa

10:47 Egzamin ósmoklasisty z angielskiego. Pierwsze komentarze

Zebraliśmy dla Was pierwsze komentarze po egzaminie ósmoklasisty 2022 z języka angielskiego. Zobaczcie je w naszym materiale: Egzamin ósmoklasisty 2022: angielski. Uczniowie po egzaminie: " To było banalne"

10:38 Mail o zepsutym telefonie tematem na arkuszu

Jak wynika z informacji zamieszczonych na Twitterze przez zdających, tematem maila był zepsuty telefon. Szerzej opisujemy, o co dokładnie chodziło w naszym artykule: Egzamin ósmoklasisty 2022: angielski. Mail o zepsutym telefonie w części pisemnej

10:30 Koniec!

O godz. 10:30 zakończył się egzamin ósmoklasisty 2022 z języka obcego. Był to zarazem ostatni z trzech egzaminów, tak więc najgorsze już za uczniami. Teraz czekamy na wyniki.

10:28 Ósmoklasiści o egzaminie z angielskiego

Zdecydowana większość komentarzy dotyczących egzaminu z języka angielskiego mówi o tym, iż test był dość łatwy dla uczniów. Wielu z nich przewiduje wysoki wynik. W sieci pojawiają się pierwsze obrazki i memy. Głównym bohaterem jest wspomniany zepsuty telefon.

10:12 Ósmoklasiści mieli do napisania maila

Jak wynika z pierwszy informacji zamieszczonych po egzaminie na Twitterze, zdający mieli do napisania maila "o tym, że się zepsuł telefon".

9:42 Egzamin z angielskiego. Pierwsze osoby wychodzą z sali!

W sieci pojawiają się już pierwsze komentarze od osób, które wyszły z egzaminu.

9:30 Egzamin ósmoklasisty 2022 - język obcy

Egzamin trwa. Ósmoklasiści mają już za sobą najpewniej zadania ze słuchu, które pojawiają się na samym początku arkusza. Być może już wkrótce dowiemy się, co było na egzaminie z angielskiego. Czekamy na pierwsze komentarze.

9:20 Egzamin ósmoklasisty 2022 z angielskiego trwa!

Przypomnijmy, że zdający mają 90 minut na rozwiązanie wszystkich zadań.

9:05 Egzamin ósmoklasisty 2022 z języka obcego: angielski pierwszym wyborem

Jak podała Centralna Komisja Egzaminacyjna, aż 97 procent ze wszystkich zdających wybrało język angielski. Są jednak i tacy, którzy wybrali jeden z pozostałych języków: włoski, niemiecki, rosyjski, francuski czy hiszpański.

9:00 Egzamin rozpoczęty!

Drodzy ósmoklasiści, połamania piór! Trzymamy kciuki!

8:50 Egzamin ósmoklasisty z angielskiego. Formy pisemne

Zaledwie 10 minut do rozpoczęcia egzaminu. Warto przypomnieć sobie, jak wyglądają formy pisemne na egzaminie z języka angielskiego. Ósmoklasiści będą musieli napisać e-maila, zaproszenie lub wpis na blogu. Mamy dla Was mały poradnik, jak to zrobić: Egzamin ósmoklasisty 2022 angielski: Jak napisać e-mail, zaproszenie lub wpis na blogu?

8:40 Egzamin ósmoklasisty 2022 z angielskiego. Zostały minuty

Zostało już tylko 20 minut do rozpoczęcia egzaminu. Na Twitterze cały czas pojawia się mnóstwo komentarzy. Zdający życzą sobie powodzenia, prezentują szczęśliwe talizmany, z jakimi pójdą na egzamin, próbują przewidzieć swój wynik.

8:27 Egzamin ósmoklasisty 2022: angielski. Czy są przecieki?

Tuż przed egzaminem z angielskiego na Twitterze pojawiają się też rzekome informacje o przeciekach. Przypominamy, że bardzo często tego typu podejrzane linki to nic innego, jak zwykła próba oszustwa.

Więcej na ten temat: Egzamin ósmoklasisty 2022: angielski. "Podlasie, macie jakieś przecieki?"

8:15 Arkusze CKE i odpowiedzi z języka angielskiego

Egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego i innych języków obcych już za 45 minut. Przypominamy, że po egzaminie na naszej stronie zostaną opublikowane arkusze.

Czytaj więcej: Egzamin ósmoklasisty 2022 angielski. Odpowiedzi, pytania, arkusze CKE. Zadania, arkusze i odpowiedzi CKE egzaminu ósmoklasisty z angielskiego [26.05.2022]

8:10 Jak wygląda arkusz CKE z języka obcego?

Arkusz z języka obcego nowożytnego na egzaminie ósmoklasisty 2022 będzie miał kilkanaście stron. W środku znajdą się m.in. zadania ze słuchu, materiały źródłowe, do których będą pytania, zadania typu prawda lub fałsz, krótsze i dłuższe formy wypowiedzi.

8:00 Ostatnia godzina do egzaminu ósmoklasisty z języka obcego. Jak on wygląda?

Do rozpoczęcia egzaminu zostało 60 minut. Przypomnijmy sobie zatem, jak wygląda ostatni ze sprawdzianów, przed jakim staną uczniowie. Egzamin z języka obcego trwa 90 minut, czyli półtorej godziny. Składa się z zadań otwartych, jak i zamkniętych. Uczniowie mają do wyboru kilka języków, z których mogą zdać egzamin: angielski, włoski, hiszpański, francuski i niemiecki.

7:45 Ósmoklasiści szukają przecieków

Jak przed każdym egzaminem - maturalnym czy ósmoklasisty - trwa poszukiwanie ewentualnych przecieków! Uważajcie jednak, bowiem to, co pojawia się w sieci, to na 99% oszustwo! O tym, co będzie na egzaminie ósmoklasisty z języka obcego, przekonacie się po otwarciu arkuszy.

7:35 Uczniowie cali w emocjach przed egzaminem

Egzamin ósmoklasisty 2022 z języka obcego wywołuje spore emocje, którymi zdający dzielą się w sieci. Choć czasu do początku egzaminu pozostało niewiele, cała sieć wrze! Zobaczcie, jakie nastroje panują przed egzaminem ósmoklasisty.

Czytaj: Egzamin ósmoklasisty 2022. Uczniowie tuż przed egzaminem: "Błagam, CKE bądźcie łaskawi"

7:27 Egzamin ósmoklasisty 2022, angielski

W czwartek, 26.05.2022, uczniowie ósmych klas zmierzą się z ostatnim już egzaminem ósmoklasisty. Tym razem będą rozwiązywali arkusz CKE z angielskiego. O tym, jakie zadania będą musieli rozwiązać i jak wyglądały arkusze CKE dowiecie się w tym artykule punktualnie o godzinie 13:00. 

Zobacz: Egzamin ósmoklasisty 2022: angielski. Odpowiedzi, arkusz CKE, rozwiązania. Zadania i arkusze z języka angielskiego [26.05.2022]

7:00 Egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego

Start egzaminu już za dwie godziny!

Egzamin ósmoklasisty 2022. Język angielski 26.05.2022

23:00 Zdającym życzymy powodzenia!

Dalszy ciąg relacji z egzaminu ósmoklasisty od godziny 7:00.

22:30 Ostatnie powtórki uczniów przed egzaminem z angielskiego. Mieszane uczucia

W mediach społecznościowych wciąż mamy mnóstwo wpisów dotyczących angielskiego. Absolwenci szkół podstawowych próbują rozładować swoje emocje. Niektórzy mają jeszcze większe obawy, niż przed matematyką!

22:00 Egzamin ósmoklasisty z języka obcego. Początek za 11 godzin!

O godzinie 9:00 rozpocznie się ostatni dzień egzaminu ósmoklasisty. Najważniejsze informacje dotyczące testu z jezyka angielskiego znajdziecie w naszej relacji na żywo oraz w tym miejscu.

21:20 Egzamin ósmoklasisty 2022 angielski. Przecieki z języka angielskiego hulają po Twitterze?!

Do egzaminu nie zostało już zbyt wiele czasu, więc nic dziwnego, że uczniowie gorączkowo szukają przecieków. Czy można im ufać? Analizujemy ten temat w tym materiale.

20:50 Egzamin ósmoklasisty 2022: CKE wydała komunikat. Odpowiedź internauty: "Ciekawe, co dziś dowaliliście"

Egzamin z angielskiego już w piątek. Tymczasem 25 maja miał miejsce egzamin z matematyki. Uczniowie w 100 minut musieli uporać się z zadaniami, które sprawdzały ich wiedzę zdobytą przez ostatnie lata. W środę rano Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) wydała komunikat na Twitterze. Jeden z internautów w złośliwy sposób napisał: "ciekawe, co dziś dowaliliście".

Czytaj więcej w tym materiale!

19:50 13 godzin do egzaminu z angielskiego!

Punktualnie o godz. 9 rozpocznie się test z języków obcych. Jak co roku, najwięcej uczniów podejdzie do testu z języka angielskiego. Jakie nastroje panują u absolwentów szkół podstawowych na kilkanaście godzin przed rozpoczęciem egzaminu?

Sprawdź tutaj: Egzamin ósmoklasisty 2022: angielski. Uczniowie gorączkowo szukają przecieków! "K**WA, ale się boję"

19:20 Przecieki z angielskiego trafiły do sieci?! "Słyszałam, że ma być..."

Do egzaminu nie zostało wiele czasu, więc absolwenci zaczęli szukać ewentualnych przecieków w internecie. Czy są przecieki z egzaminu ósmoklasisty z angielskiego? Będziecie w szoku! Materiał na ten temat znajdziecie TUTAJ.

18:55 Egzamin ósmoklasisty z angielskiego 2022. Słuchanie najtrudniejsze?

Na Twitterze ósmoklasiści szeroko komentują jutrzejszy egzamin z języka angielskiego. Dominuje przekonanie, że to łatwiejszy test niż chociażby ten z matematyki. Najwięcej obaw wzbudza część, oparta na wysłuchaniu nagrania.

18:20 Czy są przecieki z angielskiego? Egzamin ósmoklasisty

Najwięcej uczniów podejdzie w czwartek do języka angielskiego. Jak przed każdym egzaminem, tak i tym razem ósmoklasiści szukają na Twitterze informacji o przeciekach. Jakich zadań można się spodziewać na egzaminie ósmoklasisty 2022? Nasz materiał znajdziecie tutaj.

17:45 Egzamin ósmoklasisty 2022. Dużo stresu i... śmiechu! Oto najlepsze memy

Zaraz po wyjściu z sal egzaminacyjnych, absolwenci szkół podstawowych byli zaskoczeni, że egzamin był tak prosty! Niektórzy uczniowie stworzyli z tego powodu memy, które rozbawią Was do łez!

17:10 Uczniowie nerwowo powtarzają angielski. Co będzie na egzaminie ósmoklasisty 2022?

Sprawdziliśmy, o czym w mediach społecznościowych rozmawiają zdający egzamin ósmoklasisty 2022 z angielskiego lub innego języka obcego. Oto przykładowe komentarze!

16:50 Egzamin ósmoklasisty 2022 angielski: Jak napisać e-mail, zaproszenie lub wpis na blogu?

Egzamin ósmoklasisty 2022 język angielski: tworzenie wypowiedzi pisemnej. Jak napisać e-mail, zaproszenie, czy wpis na blogu i zdobyć 10 punktów? To pytanie musiało się pojawić na kilkanaście godzin przed startem egzaminu. Nasze sugestie znajdziecie w tym materiale!

16:15 Egzamin ósmoklasisty z języka obcego. Ile trwa?

Egzamin ósmoklasisty z języka obcego nowożytnego potrwa 90 minut (1,5 godziny). Uczniowie zakwalifikowani do wydłużenia będą mieli na rozwiązanie arkusza 135 minut.

15:45 Egzamin ósmoklasisty 2022: język angielski. Ostatnie powtórki

Egzamin ósmoklasisty 2022 z angielskiego już za nieco ponad 17 godzin. Rozpoczynamy naszą relację na żywo, w której będziemy śledzić najważniejsze wydarzenia, związane z językami obcymi.

Sprawdź jak wyglądał egzamin ósmoklasisty z matematyki!

Sonda
Też stresujesz się egzaminami dziecka?