Kajdanki - zdj. podglądowe

i

Autor: Pixabay

Fabryka metamfetaminy na Dolnym Śląsku. Aresztowano dwóch młodych mężczyzn

2021-02-17 8:38

Fabrykę metamfetaminy zlikwidowali na Dolnym Śląsku funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego. Narkotyk produkowano na terenie jednej z miejscowości w powiecie lwóweckim. Dwaj mężczyźni w wieku 32 i 24 lat usłyszeli zarzuty i zostali aresztowani. Grozi im nawet do 15 lat więzienia.

11 lutego funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali linię produkcyjną metamfetaminy, która znajdowała się na terenie jednej z miejscowości w powiecie lwóweckim. W czasie akcji zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 24 i 32 lat.

- W wyniku przeszukania zajmowanej przez nich posesji ujawniono szereg substancji chemicznych oraz przyrządów przystosowanych do wytwarzania metamfetaminy, a także gotowy narkotyk – informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, prok. Tomasz Czułowski.

Z ustaleń śledczych wynika, że narkotyk był produkowany, a następnie sprzedawany od września 2020 roku.

Zatrzymanym mężczyznom postawiono zarzut wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowej w postaci metamfetaminy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Decyzją sądu obaj zostali aresztowani tymczasowo na 3 miesiące. Grozi im nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

200 km/h kielecką obwodnicą