Wrocław. Lokalne podtopienia

i

Autor: Tomasz Golla/SUPER EXPRESS Wrocław. Lokalne podtopienia

Fala kulminacyjna we Wrocławiu! Woda zalała most! Wstrzymane kursowanie autobusów! [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-10-19 12:06

Przez Wrocław przechodzi fala wezbraniowa na Odrze. Poziom wody w rzece jest bardzo wysoki - przekroczone zostały stany alarmowe. W regionie obowiązuje trzeci, najwyższy alert hydrologiczny. We Wrocławiu i okolicach występują lokalne podtopienia, zalana została m.in. ul. Opatowicka.

W poniedziałek (19 października) przez Wrocław przechodzi fala wezbraniowa na Odrze. Fala dotarła do stolicy Dolnego Śląska w nocy z niedzieli na poniedziałek. O godz. 6 rano poziom Odry w Trestnie wynosił 487 cm, co oznacza, że stan alarmowy został przekroczony o 37 cm. Na szczęście w ciągu dnia woda zaczęła powoli opadać. O godz. 10 poziom rzeki obniżył się do 484 cm.

Fala kulminacyjna przechodzi przez Wrocław. Lokalne podtopienia i zalane drogi

Wysoki poziom rzeki spowodował lokalne podtopienia we Wrocławiu i okolicach. Rzeka wylała m.in. w rejonie ul. Ludowej, gdzie został zalany most nad Kanałem Odpływowym. Zalana została też ulica Opatowicka. Na ulicy Opatowickiej wstrzymane zostało kursowanie autobusów MPK Wrocław - autobusy linii 120 skierowano do ul. Międzyrzeckiej i Nizinnej.

Pod wodą znalazła się również droga między Jelczem Laskowicami a Starym Otokiem.

Przypomnijmy, że w weekend w stolicy Dolnego Śląska podtopione zostały m.in. bulwary Politechniki Wrocławskiej i Dunikowskiego, ogródki działkowe w okolicach Kozanowa oraz plaża przy Moście Milenijnym

Mimo ogłoszonego najwyższego, czerwonego alertu hydrologicznego, synoptycy zapewniają, że powódź na razie nam nie grozi. Fala wezbraniowa w południe minęła Wrocław i w najbliższym czasie woda powinna już powoli opadać.