Remont na autostradzie A4 pod Wrocławiem

i

Autor: GDDKiA Remont na autostradzie A4 pod Wrocławiem

UWAGA na zamknięty pas na A4! Zwężenie na autostradzie pod Wrocławiem! Będą utrudnienia!

2020-10-19 12:02

Spore utrudnienia czekają kierowców podróżujących autostradą A4 na Dolnym Śląsku. Jak zapowiada GDDKiA, w pobliżu Wrocławia prowadzone będą prace remontowe, które wiążą się z koniecznością wyłączenia jednego pasa z ruchu i wprowadzenia ograniczenia prędkości na tym odcinku. W miejscu tym niemal na pewno będą tworzyć się korki.

Od poniedziałku, 19 października, pomiędzy węzłami Kąty Wrocławskie i Wrocław Południe drogowcy wymieniać będą nawierzchnię na jezdni południowej autostrady A4 w kierunku Katowic. Chodzi o 600 metrów jezdni na 139 kilometrze autostrady.

W związku z tym na tym odcinku wprowadzone zostanie całodobowe zamknięcie lewego pasa ruchu w kierunku Wrocławia, a także ograniczenie prędkości. Od środy z kolei rozpocznie się remont na pasie prawym i awaryjnym. GDDKiA podkreśla jednak, że przeprowadzenie remontu uzależnione jest od panujących warunków atmosferycznych. Zakończenie robót planowane jest w ostatnim tygodniu października.

W ramach tego zadania sfrezowana zostanie stara nawierzchnia, wykonane będą warstwy: wiążąca i ścieralna, uzupełnione zostaną pobocza z frezu bitumicznego, naprawione dylatacje bitumiczne, a także wykonane oznakowanie poziome.

Zielona Góra: Weszli do domu 25-latki! Zrobili to przy współlokatorach [WIDEO]