Najdłuższy z orzeczonych wyroków to dwa lata i dwa miesiące więzienia

i

Autor: Wojciech Góralski Najdłuższy z orzeczonych wyroków to dwa lata i dwa miesiące więzienia

Fałszywi wnuczkowie z Wrocławia z wyrokami [AUDIO, ZDJĘCIA]

2016-03-09 18:36

Gang fałszywych wnuczków działał w latach 2008-2009 na terenie całej Polski. Oszuści łącznie wyłudzili ponad milion złotych od blisko 250 osób.

Pięć osób z gangu fałszywych wnuczków zostało skazanych na kary od półtora roku do dwóch lat i dwóch miesięcy więzienia. Z tego trzy osoby otrzymały wyroki bezwzględne, a dwie w zawieszeniu na trzy i pięć lat. Wszyscy byli członkami zorganizowanej grupy przestępczej, w której skład wchodziło kilkanaście osób.

- Należy mieć na uwadze to, że sąd orzekał w stosunku do osób, których rolę w tym przestępczym procederze można nazwać trzeciorzędną, niemniej jednak karygodną - tłumaczy sędzia Artur Kosmala.

Dowodami w sprawie były między innymi nagrania rozmów jakie oskarżeni przeprowadzali z ofiarami

i

Autor: Wojciech Góralski Dowodami w sprawie były między innymi nagrania rozmów jakie oskarżeni przeprowadzali z ofiarami

Prokuratura jest zadowolona z ogłoszonych wyroków.

- Te kary, które zostały orzeczone, zabezpieczenia majątkowe, które zostały zastosowane w postępowaniu przygotowawczym miały na celu żeby pokrzywdzeni odzyskali pieniądze - wyjaśnia prokurator Elżbieta Orzeł. 

Środowe wyroki zamknęły postępowanie dotyczące całego gangu. Dotychczas nie udało się tylko zatrzymać jednego z przywódców grupy. Jest on poszukiwany listem gończym.

Gang fałszywych wnuczków działał od marca 2008 do listopada 2009 roku

i

Autor: Wojciech Góralski Gang fałszywych wnuczków działał od marca 2008 do listopada 2009 roku

Więcej w materiale reportera Radia ESKA Wojtka Góralskiego:

Czytaj także: Martwe dziecko we wrocławskim oknie życia [AUDIO, AKTUALIZACJA]