To było jego marzenie

Fałszywy kontroler sprawdzał bilety MPK. Jego tłumaczenie wprawiło policjantów w osłupienie

2024-04-15 14:35

Policjanci z Legnicy zatrzymali mężczyznę podającego się za kontrolera biletów. 27-latek podrobioną legitymacją sprawdzał pasażerów autobusów MPK. Jego tłumaczenie wprawiło policjantów w osłupienie.

Legnica. Fałszywy kontroler biletów 

Policjanci z Legnicy przez kilka dni tropili fałszywego "kanara". Mężczyzna podrobił legitymację służbową kontrolera biletów i posługując się nią, sprawdzał ważność biletów na przejazd w komunikacji obsługiwanej przez MPK Legnica. - Podrobiona legitymacja najprawdopodobniej została wydrukowana na kolorowej drukarce łącznie z napisem WZÓR, który na prawdziwej legitymacji nie widnieje u kontrolera biletów – mówi kom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Gdy funkcjonariusze weszli do jednego z domów w Legnicy i zatrzymali 27-latka, ten był kompletnie zaskoczony. - Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że legniczanin zawsze marzył o pracy kontrolera biletów, lecz gdy nie dostał wymarzonego stanowiska, postanowił na własną rękę przeprowadzać kontrole biletów w autobusach MPK na terenie powiatu legnickiego – dodaje kom. Jagoda Ekiert.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci sprawdzają m.in., czy mężczyzna nie wyłudzał pieniędzy od pasażerów jadących „na gapę”.

Zaatakował kierowcą MPK Wrocław. Bił i kopał go na pętli autobusowej