Gapowicz na długo zapamięta ten dzień. Zapłaci 980 złotych kary!

2019-08-30 10:28 GE
Surowa kara dla pasażera na gapę
Autor: Free-Photos/cc0/pixabay.com Surowa kara dla pasażera na gapę

Jazda bez biletu nie popłaca, o czym boleśnie przekonał się pewien pasażer komunikacji miejskiej w Świdnicy. Kara, jaką musi zapłacić, opiewa na prawie 1000 złotych!

Pasażer podróżujący komunikacją miejską w Świdnicy zapracował na niechlubny rekord. Jak opisuje Świdnica24, jadąc linią nr 60 do Stachowic trafił na kontrolę biletów. Mężczyzna nie miał jednak przy sobie ważnego biletu. Zgodnie z taryfikatorem otrzymał mandat na 120 zł.

Pasażer na gapę nie chciał jednak opuścić autobusu, by zgodnie z procedurami wypisać mu mandat na przystanku i okazać dokumenty. Na miejsce wezwana została policja, przez co kurs opóźnił się o 45 minut. Dla pasażera oznaczało to kolejną karę - 360 zł.

Kiedy na miejsce przyjechała policja, okazało się, że pasażer przedstawił kontrolerom fałszywe dane. Funkcjonariusze nie mieli skrupułów, by ukarać go kolejnym mandatem, tym razem na 500 zł. Łącznie za jazdę bez biletu i "upór" pasażer musi zapłacić 980 zł kary.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE