Podgrzybki

i

Autor: Krzysztof Niewolny /Unsplash Gdzie na grzyby w czerwcu 2022? Sprawdź na mapie grzybów online

Gdzie na grzyby? W lasach wysyp kurek! Tutaj znajdziesz ich najwięcej [MAPA GRZYBÓW ONLINE 24.06.2022]

2022-06-24 16:20

Na mapie grzybów w polskich lasach wreszcie pojawiły się duże kolorowe plamy świadczące o pierwszych porządnych wysypach. Gdzie na grzyby warto się wybrać w województwie pomorskim, dolnośląskim, mazowieckim, warmińsko-mazurskim oraz innych obszarach Polski? Odpowiedź na to pytanie przyniesie analiza mapy grzybów online, która powstaje na podstawie doniesień grzybiarzy. Dzięki temu wiemy, gdzie jest wysyp kurek, maślaków, czy podgrzybków. Zobaczcie!

Gdzie na grzyby: pomorskie, dolnośląskie, mazowieckie, warmińsko-mazurskie i inne lasy w całej Polsce

Nareszcie są! Jak donoszą grzybiarze, w niektórych częściach Polski pojawiły się wysypy długo wyczekiwanych grzybów. W polskich lasach aktualnie królują kurki. Gdzie na grzyby trzeba się wybrać, by wrócić z pełnymi koszami? Grzybiarze dzielą się informacjami na temat wysypów grzybów w województwach: pomorskim, dolnośląskim, mazowieckim, warmińsko-mazurskim oraz innych. Z informacji przekazywanych na portalu grzyby.pl wynika, że na Mazowszu, konkretniej w lasach pod Warszawą, pod liśćmi udało się już znaleźć pierwsze, małe kurki. W województwie pomorskim, w powiecie kościerskim, grzybiarzom także udało się nazbierać trochę kurek. Szczęście mają grzybiarze z powiatu toruńskiego - tam prawdziwie obrodziło i można było uzbierać pełen kosz kurek! Z kolei na podkarpaciu udało się zebrać kilka prawdziwków i podgrzybków. Więcej informacji o wysypach grzybów znajdziesz poniżej - na mapie grzybów.

Jesteś planujesz wybrać się na grzyby, warto się spieszyć. Nadchodzące dni mają być suche i gorące, a brak deszczu nie sprzyja wysypom grzybów.

Sprawdź koniecznie, kiedy najlepiej wybrać się na grzyby. Kiedy jest sezon na prawdziwki, podgrzybki, maślaki? Co zbierać w czerwcu? KALENDARZ GRZYBIARZA 2022 znajdziesz w naszej galerii - KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ

Mapa grzybów online 24.06.2022

MAPĘ GRZYBÓW ONLINE SPRAWDZISZ TUTAJ

Mapa grzybów to idealne narzędzie dla wszystkich, którzy planują grzybobranie i zastanawiają się, gdzie na grzyby najlepiej się wybrać, by wrócić do domu z pełnymi koszami kurek, maślaków, czy prawdziwków. Jedną z najlepszych dostępnych map grzybów online jest ta na stronie grzyby.pl. To interaktywna mapa tworzona przez zapalonych grzybiarzy - to dzięki informacjom od nich zaznaczane są obszary wysypów. Z mapy można także odczytać, gdzie można zebrać największe zbiory oraz jakie konkretnie okazy można znaleźć w lesie.

Jesteś miłośnikiem grzybobrania? Rozwiąż nasz quiz poniżej i sprawdź, czy znasz się na grzybach!

Czy ten grzyb jest jadalny? Nie możesz się pomylić!

Pytanie 1 z 12
Czy ten grzyb jest jadalny?
Grzyby jadalne i trujące - jak je rozróżnić