Gdzie wiosna jest najpiękniejsza? National Geographic: w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu! [GALERIA]

2016-04-06 14:35

11 najbardziej zachwycających o tej porze roku ogrodów w Polsce. Wśród nich wrocławski Ogród Botaniczny UWr. Zobacz, co w nim takiego jest!

Wiosny nigdzie nie widać chyba lepiej niż w ogrodach botanicznych. Można tam nie tylko obserwować jak przyroda budzi się do życia, ale też podziwiać rzadkie okazy roślin. Takie jak na przykład jaśmin nagokwiatowy, którego zdjęciem z Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego kusi czytelników "National Geographic".

Oprócz ogrodu ze stolicy Dolnego Śląska wydawnictwo doceniło też te znajdujące się w Łodzi, Lublinie, Krakowie, Bydgoszczy i Powsinie, a także barokowy ogród z Nieborowa, ogród zoologiczny w Toruniu, gospodarstwo szkółkarskie w Goczałkowicach – Zdroju i Arboretum leśne w Sycowie.

Wrocławski Ogród Botaniczny jest już czynny

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego teraz, w czasie dojrzewania wielu roślin, zmienia się z dnia na dzień, a bywa, że i z godziny na godzinę. Dlatego obejrzyjcie zdjęcia kwiatów, krzewów i drzew w naszej galerii, a potem odwiedźcie ogród sami.

Jest on otwarty już od 19 marca. Kasy czynne są od godziny 8.00 do 18.00, a szklarnie i wystawa Panorama Natury można zwiedzać miedzy godzina 10.00 a 18.00.

Ceny biletów:

Bilet normalny 15 złotych

Bilet ulgowy (uczniowie, studenci, emeryci , pracownicy Uniwersytetu Wrocławskiego) 5 złotych

Bilet dla posiadaczy karty dużej rodziny  30 złotych

Bilet sezonowy imienny  200 złotych

Czytaj także: Wroclavia, Ovo, hotel przy Kasprowicza i Galeria Pilczycka. Zobacz, gdzie powstają nowe budynki [WIDEO, GALERIA, AUDIO]