Violetta Villas

i

Autor: Wikipedia

Violetta Villas zmarła w męczarniach. Ostatnie lata były pasmem bólu i rozpaczy [WIDEO]

2020-09-24 12:29

Violetta Villas była artystką uwielbianą. Gwiazda rozkochała w sobie publiczność nie tylko w Polsce, czy w Europie, ale i w Stanach Zjednoczonych. Piosenkarka dorobiła się fortuny, żyła jak prawdziwa królowa. Ale ostatnie jej lata były pasmem udręki, bólu i rozpaczy.

Violetta Villas po zakończeniu kariery zamieszkała w swoim rodzinnym domu w Lewinie Kłodzkim na Dolnym Śląsku. Żyła tam wraz ze swoją garderobianą, Elżbietą B. Okazało się, że jej służąca była katem! Elżbieta B. miała znęcać się nad gwiazdą zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Nie udzieliła też pomocy Villas, gdy tam umierała. Została nawet za to skazana i wylądowała za kratami. 

Violetta Villas zmarła w 2011 roku. 

W Lewinie Kłodzkim chcą jednak upamiętnić wielką artystkę i wykorzystać znane nazwisko do promocji tego urokliwego miasteczka. Magia Violetty Villas jest tak wielka, że do Lewina zjeżdżali fani, aby tylko zobaczyć w dom, w którym żyła i w którym zmarła. 

Teraz można też zwiedzać stałą wystawę w ośrodku kultury. Znajdują się tam ciekawe eksponaty, można poznać wiele ciekawostek o wybitnej piosenkarce. 

Pamiętają o Violetcie Villas