Gęsta mgła na Dolnym Śląsku! IMGW ostrzega, policja apeluje o ostrożność [ALERT POGODOWY]

2021-03-02 19:38

Alert pogodowy na Dolnym Śląsku. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed gęstą mgłą w województwie dolnośląskim. Widzialność w niektórych miejscach może spaść do zaledwie 50 metrów. Na terenie całego województwa obowiązuje ostrzeżenie pogodowe I stopnia. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed gęstą mgłą na Dolnym Śląsku. W całym regionie mogą występować gęste mgły, lokalnie osadzające szadź. W niektórych miejscach widzialność może wynosić od 50 do 200 m. Na terenie całego województwa dolnośląskiego ogłoszono ostrzeżenie pogodowe I stopnia, obowiązujące od wtorkowego wieczora do godz. 9 rano w środę (3 marca).

Ostrzeżenie pogodowe I stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Przekop Mierzei odsłonił okrutną prawdę. Bursztynu nie ma. I nie będzie. Komentarz Adama Federa [WIDEO].

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas porannego przemieszczania się po drogach. Jezdnia jest mokra, co w połączeniu z mgłą stwarza bardzo trudne warunki na drodze.

- Jedną z sytuacji, w której powinniśmy zwiększyć czujność, jest jazda po śliskiej nawierzchni, kiedy to może dojść do niekontrolowanego poślizgu, a droga hamowania znacząco się wydłuża - ostrzega st. sierż. Paweł Noga z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Pamiętajmy, aby w tak trudnych warunkach drogowych nie spieszyć i zaplanować wyjście z domu kilka minut szybciej, aby bezpieczne dotrzeć do celu. Podczas jazdy w takich warunkach, pamiętajmy również o zachowaniu większej odległości od poprzedzającego pojazdu, pozwalającej nam w razie sytuacji awaryjnej bezpiecznie zatrzymać swój samochód.