Dolnośląscy policjanci zatrzymali 19 osób poszukiwanych listami gończymi. Jeden ukrył się za kominem!

2021-03-02 19:07

W miniony weekend dolnośląscy policjanci zatrzymali aż 19 osób poszukiwanych listami gończymi, które miały do odsiedzenia kary pozbawienie wolności. Ponadto ponad 100 osób doprowadzono na przesłuchanie przed organy ścigania. Jeden z poszukiwanych przestępców próbował uniknąć aresztowania, kryjąc się na dachu za kominem.

W miniony weekend dolnośląscy policjanci przeprowadzili na szeroką skalę działania poszukiwawcze za osobami ukrywającymi się przed wymiarem sprawiedliwości.

- W rezultacie zatrzymano aż 19 osób poszukiwanych listem gończym, które trafią teraz za kraty więzienia - informuje asp. szt. Monika Kaleta z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. - Oprócz tego ponad 100 osób doprowadzono na przesłuchanie przed organy ścigania i ustalono miejsce pobytu kilkudziesięciu z nich, co jest tak istotne w procesie sądowym.

Policjanci z Milicza zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych przez sądy z innych województw, a ukrywających się w małych miejscowościach w powiecie. Ostatecznie zatrzymani trafili do Aresztu Śledczego we Wrocławiu, skąd zostaną doprowadzeni do sądów w Krotoszynie i Nysie.

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali w regionie 23 osoby poszukiwane do odbycia kary pozbawienia wolności za różne przestępstwa. Każda z nich, w celu uniknięcia zatrzymania, ukrywała się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości. Wśród zatrzymanych był 49-letni mężczyzna poszukiwany do odbycia kary w wymiarze 2 lat za wyrób i handel bronią bez zezwolenia.

W Wałbrzychu przez weekend kryminalni zatrzymali ponad 20 poszukiwanych za różne przestępstwa. Za trzema mężczyznami były wystawione już listy gończe. Te osoby mają na swoim koncie m.in. rozboje, oszustwa, kradzieże, posiadanie narkotyków czy pobicie.

Największe zdziwienie funkcjonariuszy wywołał jednak mężczyzna z Bolesławca, którego policjanci zatrzymali, gdyż miał do odbycia karę więzienia w wymiarze 8 miesięcy.

- Podejrzany, jak tylko usłyszał zbliżających się mundurowych, ukrył się na strychu. Następnie zdemontował kilka dachówek i wszedł na dach, aby ukryć się za kominem - relacjonuje Monika Kaleta. - Policjanci zatrzymali 29-latka. Dodatkowo w samochodzie poszukiwanego zabezpieczyli ponad 150 porcji handlowych marihuany. Mężczyzna od razu trafił do aresztu. Najbliższe 8 miesięcy spędzi tam, odbywając karę za łamanie sądowego zakazu kierowania pojazdem.

77444 Kierowca porsche przekroczył prędkość o ponad 100 km/h