Golasy wyszły na ulice. Ale od patrzenia aż oczy bolą [AUDIO]

2015-08-16 2:37

Na mieście goło i wesoło, ale nie dla tych, którzy muszą na to patrzeć. We Wrocławiu w upały coraz częściej możemy spotkać śmiałków, którzy postanowili wyjść na miasto topless. Ale za taki popis mogą dostać nawet 500 zł mandatu.

Za taki występek możemy zapłacić nawet 500 zł
Autor: Archiwum serwisu Za taki występek możemy zapłacić nawet 500 zł

Roznegliżowanych ludzi, niekiedy w strojach kąpielowych, a niekiedy i bez tego, znajdziemy m.in. na Pergoli i w parkach. Z kolei panowie bez koszuli potrafią chodzić nawet po Rynku lub korzystać w ten sposób z miejskiej komunikacji.

Niestety, niektórym ten widok może się nie spodobać i wtedy do akcji może wkroczyć straż miejska.

- Samo chodzenie bez koszulki nie jest wykroczeniem. Ale jeżeli ktoś ewidentnie czuje się zgorszony zachowaniem takiej osoby i uważa, z tego powodu zostało naruszone jego poczucie smaku, a jego wrażliwość została urażona, może nam to zgłosić. Wówczas będziemy mogli to rozpatrywać już jako wykroczenie – tłumaczy Jarosław Janik ze straży miejskiej.

Lepiej mieć się więc na baczności – tym bardziej, że za brak odzieży i zgorszenie kogoś swoim ciałem możemy zapłacić nawet 500 zł kary.

Posłuchaj wypowiedzi Jarosława Janika:

Co sądzą o tym wrocławianie?

Okazuje się, że w nagości nie ma sprawiedliwości. O ile młode kobiety wywołują zwykle uśmiechy na twarzach mężczyzn, o tyle w innych przypadkach zbytni ekshibicjonizm nie jest już tak wyrozumiale przyjmowany.

- Nie mam nic przeciwko temu, żeby młode kobiety chodziły bez koszulek. Ale głównie widuję tak starsze osoby – przyznaje nam jeden z mężczyzn. - Nie każdy pan ma się czym pochwalić i to nie zawsze jest apetyczne – dodaje zdegustowana wrocławianka.

Ale są i tacy, którzy w swoich sądach są bardziej radykalni. - W dobrym guście byłoby, gdyby wszyscy wiedzieli, że to niekoniecznie miłe dla innych – mówi nam jedna z osób. - Nie każdy musi chcieć oglądać czyjeś ciało. Nie każdy też ma takie ciało, które warto pokazać – słusznie zauważa druga.

Posłuchaj, co o golasach sądzą wrocławianie:

Materiał dźwiękowy przygotowała reporterka Radia ESKA, Ewelina Wąs.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki