Groził byłej żonie, że podpali jej mieszkania i ją zabije

i

Autor: mat. policji

Groził byłej żonie, że podpali jej mieszkania i ją zabije. Dostało się także teściowej

2021-12-01 9:38

Nawet 5 lat więzienia grozi mężczyźnie, który groził byłej żonie, że podpali jej mieszkanie i ją zabije. Groźby usłyszała też matka kobiety. 43-latek zignorował tym, samym prokuratorski zakaz zbliżania się do żony. Decyzją sądu mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu.

Policjanci z Nowogrodźca na Dolnym Śląsku zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który który groził byłej żonie, że podpali jej mieszkanie, a ją samą zabije. Groźby kierował też ku swojej teściowej. Przerażone kobiety, obawiając się poważnie o swoje zdrowie i życie, musiały wezwać na pomoc policję.

Jak się okazało, nie było to pierwsze tego typu zachowanie mężczyzny. Na początku listopada – również po groźbach kierowanych wobec byłej żony – prokurator nałożył na 43-latka zakaz zbliżania się i kontaktowania z byłą żoną. Zakaz okazał się jednak nieskuteczny, a zachowanie mężczyzny coraz bardziej nieprzewidywalne. Zaledwie kilka dni wcześniej 43-latek po kolejnej wizycie u swojej byłej żony – podczas której znów groził kobiecie – ze złości wybił szybę w w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu. Mężczyzna usłyszał wówczas zarzut zniszczenia mienia oraz 4 zarzuty dotyczące gróźb karalnych.

Ponieważ dotychczas podjęte działania nie ostudziły zapędów mężczyzny, sąd zdecydował o aresztowaniu go tymczasowo na 3 miesiące. 43-letniemu mieszkańcowi powiatu lubańskiego grozi teraz 5 lat więzienia.

Sonda
Czy spotkaliście się ze zjawiskiem przemocy domowej?
Pościg pod Bydgoszczą. Pijany 21-latek uzbierał aż 41 punktów karnych