Groził swoim sąsiadom śmiercią i celował do nich z pistoletu

i

Autor: mat. policji Groził swoim sąsiadom śmiercią i celował do nich z pistoletu

Groził swoim sąsiadom śmiercią i celował do nich z pistoletu! 47-latek aresztowany

2021-11-24 9:12

Na 2 miesiące został tymczasowo aresztowany 47-letni mieszkaniec Wałbrzycha, który groził swoim sąsiadom, ze ich pozabija. Do jednej z kobiet celował także z pistoletu-wiatrówki. 47-latkowi grożą teraz 2 lata więzienia.

Policjanci zatrzymali 47-letniego lokatora jednego z budynków przy ul. Andersa w Wałbrzychu, który od dłuższego czasu terroryzował swoich sąsiadów i groził, że ich pozabija. Mieszkańcy budynku zaczęli poważnie obawiać się o swoje zdrowie, a miarka się przebrała, gdy podczas wymiany zdań z jedną z lokatorek 47-latek wymierzył w nią pistolet pneumatyczny. Na szczęście tym razem skończyło się tylko na groźbach, ale sytuacja wyglądała bardzo groźnie.

- Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci pierwszego komisariatu już po chwili byli na miejscu i w toku wykonanych czynności ostatecznie zatrzymali agresywnego mężczyznę - informuje podkom. Marcin Świeży z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. - Zabezpieczyli również broń, z której 47-latek miał grozić kobiecie.

Za kierowanie gróźb karalnych w stosunku do innych osób 47-latkowi może grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany tymczasowo na 2 miesiące.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?
Wzruszające powitanie policjanta