Groźny wypadek na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. BMW spadło ze skarpy! [ZDJĘCIA]

2021-03-01 12:33

Dwie osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło w niedzielę na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Kierowca BMW prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, na skutek czego wypadł z drogi, przebił barierki i spadł ze skarpy. Siedzący za kierownicą BMW mężczyzna i jadąca z nim pasażerka trafili do wrocławskich szpitali.

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w niedzielę (28 lutego) na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Kierowca BMW, zjeżdżając z AOW na zjeździe prowadzącym w kierunku Kątów Wrocławskich, stracił panowanie nad samochodem i uderzył w barierki energochłonne. Siła uderzenia była tak duża, że samochód przebił barierki i spadł ze skarpy, zatrzymując się kilkadziesiąt metrów od jezdni.

Pojazd został mocno zniszczony, a podróżujące nim osoby wymagały pomocy medycznej. Kierujący BMW mężczyzna i podróżująca z nim kobieta zostali przewiezieni do szpitala. Na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

- Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego jako przyczynę tego zdarzenia wskazali niezachowanie należytej ostrożności, a także niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze – informuje st. sierż. Paweł Noga z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Policyjny pościg na autostradzie A4