Heroiczna walka policjantów o życie 23-latki na ulicy w Wałbrzychu

i

Autor: BE /archiwum /zdjęcie ilustracyjne

Heroiczna walka policjantów o życie 23-latki na ulicy w Wałbrzychu

2021-09-25 12:28

Wałbrzyscy policjanci ratowali 23-latkę, która omdlewała na przystanku. Kobieta nie chciała pomocy, jedynie żeby zawieźć ją do domu. Wkrótce jednak straciła przytomność i przestała oddychać.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend z samego rana. Policjanci zostali wezwani na interwencję w dzielnicę Stary Zdrój przez przechodnia. "Według zgłoszenia na przystanku przy ul. 11 Listopada młoda kobieta chwilę wcześniej miała stracić przytomność. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zauważyli, że 23-latka faktycznie źle się czuje. Wyglądała na nietrzeźwą. Nie chciała jednak pomocy medycznej, a jedynie by funkcjonariusze pomogli jej dostać się do miejsca zamieszkania" - opisuje policja.

Maturzyści z Białegostoku pielgrzymowali do Częstochowy. 16. rocznica katastrofy autokaru pod Jeżewem. Białystok pamięta.

Podczas przejazdu kilkaset metrów na ul. Kombatantów w pewnym momencie kobieta ponownie zasłabła. "Policjanci od razu sprawdzili jej czynności życiowe. Okazało się, że przestała oddychać. Wtedy wyciągnęli młoda wałbrzyszankę z pojazdu i podjęli czynności resuscytacyjne, równolegle wzywając na miejsce zespół ratownictwa medycznego. Dzięki szybkiemu i skutecznemu działaniu już po około dwóch minutach resuscytacja krążeniowo-oddechowa przyniosła pozytywny efekt. Kiedy kobiecie wrócił oddech, policjanci prewencji, do czasu przyjazdu karetki pogotowia, nadzorowali czynności życiowe wałbrzyszanki. Ostatecznie przytomną i świadomą kobietę mundurowi przekazali w ręce specjalistów, którzy udzielili jej dalszej pomocy medycznej i przewieźli do szpitala" - podaje podkom Marcin Świeży, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Z ustaleń mundurowych wynika, że młoda kobieta niestety była kompletnie pijana i znajdowała się pod wpływem środków psychotropowych.

"Najważniejsze jednak, że dzięki dwóm wałbrzyskim policjantom uratowane zostało kolejne ludzkie życie. Dodać należy, że jeden z funkcjonariuszy – st. sierż. Jerzy Drzyzga – w zeszłym roku przeszedł kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy. Jest więc specjalistą w zakresie udzielania jej w takich przypadkach jak ten, kiedy niezwłocznie trzeba rozpocząć resuscytację"- dodaje rzecznik.