Horror w centrum Wrocławia. Szaleniec atakował przypadkowe osoby

i

Autor: Google Street View, gk Horror w centrum Wrocławia. Szaleniec atakował przypadkowe osoby

Są ranni!

Horror w centrum Wrocławia. Szaleniec atakował przypadkowe osoby

2023-07-06 22:54

Sceny jak z horroru rozegrały się w biały dzień w centrum Wrocławia. Mężczyzna uzbrojony w ostre narzędzie zaatakował i ranił dwie przypadkowe osoby. Poszkodowani zostali starsza kobieta i młody mężczyzna. Napastnik został zatrzymany krótko po zdarzeniu.

Do zdarzenia doszło w środę, 5 lipca w samo południe, na placu Nowy Targ we Wrocławiu. Dwie osoby zostały zaatakowane ostrym narzędziem przez nieznanego mężczyznę. Jak poinformował "Fakt", poszkodowani zostali starsza, około 80-letnia kobieta, która w chwili ataku siedziała na ławce i młody mężczyzna. Oboje trafili do szpitala. Na szczęście rany nie zagrażały ich życiu.

Na miejscu pojawili się policjanci. Uzbrojony szaleniec został zatrzymany niemal natychmiast po dramatycznych zdarzeniach.

- Natychmiastowe działania w tej sprawie sprawiły, że funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali, zaraz po tym zdarzeniu, osobę podejrzewaną o ten czyn - mówi w rozmowie z PAP asp. szt. Łukasz Dutkowiak z KWP we Wrocławiu.

Nie wiadomo, co kierowało napastnikiem i jakie były motywy jego zachowania, wskutek którego poszkodowane zostały dwie niewinne osoby. Okoliczności dramatycznych zdarzeń na pl. Nowy Targ bada policja.

- Wyjaśniane są wszystkie okoliczności tego zajścia - dodaje asp. szt. Łukasz Dutkowiak.

Sonda
Czujesz się bezpiecznie w swojej okolicy?
Nożownik zaatakował w szpitalu