Inspektorzy ITD skontrolowali autobusy MPK Wrocław. Co odkryli?

2021-08-24 7:53

Funkcjonariusze dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili w miniony w weekend kontrolę autobusów MPK Wrocław. Przebadano szczegółowo 10 wybranych losowo pojazdów. Znamy już wyniki kontroli.

W miniony weekend dolnośląscy inspektorzy transportu drogowego przeprowadzili kontrolę autobusów MPK Wrocław. W pobliżu zajezdni przy ul. Obornickiej inspektorzy wytypowali do kontroli łącznie 10 pojazdów, które zostały następnie skierowane na szczegółowe badanie za pomocą mobilnej linii diagnostycznej, rozstawionej przy ul. Żmigrodzkiej. W żadnym ze sprawdzonych autobusów nie stwierdzono usterek technicznych.

ZOBACZ TEŻ: 10 nowych linii autobusowych we Wrocławiu. Jak pojadą?

- Cieszę się, że realizowane przez prezydenta Wrocławia inwestycje w tabor autobusowy przynoszą dobre efekty. Przypomnijmy, że obecnie Wrocław dysponuje jednymi z najmłodszych autobusów wśród dużych miast w Polsce - mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław. - Dziękuję pracownikom, którzy na co dzień dbają o stan techniczny naszych autobusów.

Od początku roku Inspekcja Transportu Drogowego sprawdziła już łącznie 172 pojazdy wrocławskiego MPK i tylko w trzech przypadkach dopatrzyła się usterek.

We Wrocławiu budują nowy aquapark.