Które sklepy będą czynne w święta?

i

Autor: pixabay.com

Jak będą otwarte sklepy we Wrocławiu w Wielkanoc 2021? Gdzie zrobić zakupy w święta?

2021-04-01 14:27

Jak będą otwarte sklepy 3, 4 i 5 kwietnia we Wrocławiu? Gdzie zrobić zakupy w Wielką Sobotę, Niedzielę Wielkanocną i lany poniedziałek? W Święta Wielkanocne zrobimy zakupy we Wrocławiu, ale sklepy będą czynne inaczej niż zwykle. Przed wybraniem się na zakupy, warto więc wcześniej sprawdzić godziny otwarcia sklepów i marketów w okresie Świąt Wielkanocnych. Sprawdźcie, jak będą czynne w święta sklepy we Wrocławiu.

Wielkanoc 2021. Jak będą czynne sklepy we Wrocławiu w Wielką Sobotę, Niedzielę Wielkanocną i lany poniedziałek? 

Większość sklepów spożywczych we Wrocławiu będzie otwarta 3 kwietnia. Warto jednak wcześniej sprawdzić godziny ich funkcjonowania, gdyż będą zamykane wcześniej niż zazwyczaj. W Wielką Sobotę (3 kwietnia) obowiązuje tzw. ograniczenie handlu, co oznacza, że wszystkie sklepy muszą zostać zamknięte najpóźniej do godz. 14:00. W praktyce oznacza to, że sprzedaż w sklepach zakończy się wcześniej. Sklepy sieci Biedronka oraz Dino w Wielką Sobotę będą czynne do godz. 13:30. W sklepach Lidl zakupy w Wielką Sobotę zrobimy tylko do godz. 13:00. Do godz. 13 otwarte też będą sklepy Kaufland, Auchan, Netto, Aldi, POLOmarket, Carrefour. Żabki generalnie będą otwarte do godz. 14, ale właściciele mogą podjąć decyzję o otwarciu placówki dłużej. Dłużej mogą być czynne też te sklepy, w których za ladą staną ich właściciele.

Zarówno Wielkanocna Niedziela (4 kwietnia) jak i Wielkanocny Poniedziałek (5 kwietnia) to dni świąteczne, co oznacza, że większość sklepów będzie nieczynna. Nie znaczy to jednak, że w te dni nie będziemy mogli zrobić zakupów. Otwarte będą mogły zostać m.in. małe osiedlowe sklepy, jeśli za ladą stanie właściciel. W przypadku sklepów sieci Żabka, Lewiatan, Freshmarket i Carrefour Express decyzję o ich otwarciu podejmą sami właściciele, a informacje o godzinach otwarcia będą dostępne w poszczególnych placówkach. Zakupy będziemy mogli zrobić też na stacjach benzynowych i w wybranych aptekach.

Jak powstają wielkanocne koszyki?