Wrocław: Nowe znaki na pl. Solnym. Co oznacza tabliczka "flowers & ride"?

2021-03-26 12:22

Na placu Solnym we Wrocławiu pojawiły się nowe, nietypowe znaki drogowe. Tabliczki z napisem „flowers & ride” mają ułatwić… kupno kwiatów w jednej z licznych kwiaciarni, z których słynie plac Solny. Kierowcy mogą teraz zaparkować samochód na 10 minut i podejść kupić kwiaty.

Plac Solny na Starym Mieście we Wrocławiu słynie z licznych kwiaciarni, otwartych przez 7 dni w tygodniu. Do niedawna jednak osoby, które chciały podjechać po kwiaty samochodem, miały duże problemy ze znalezieniem w pobliżu wolnego miejsca postojowego. Teraz ma się to zmienić.

Na placu Solnym pojawiły się nowe znaki drogowe „flowers & ride”. To oczywiste nawiązanie do popularnych znaków „kiss & ride” (z ang. „pocałuj i jedź”), spotykanych przy dworcach, lotniskach i szkołach. Znaki te oznaczają możliwość krótkiego postoju i ustawiane są w miejscach, gdzie nie można z różnych przyczyn wyznaczyć stałego parkingu. Zasada jest ta sama, z tą różnicą, że na placu Solnym zamiast pocałunku na pożegnanie (lub powitanie) możemy kupić kwiaty.

Nowe znaki na placu Solnym ustawiono przy wjeździe od ul. Gepperta. Umożliwiają one krótki, 10-minutowy postój na wydzielonych miejscach dedykowanych klientom kwiaciarni. W tym czasie kierowca może spokojnie zaparkować samochód, podejść do kwiaciarni i kupić kwiaty.

Flowers & Ride. Nowy znak w centrum Wrocławia