Pogotowie wigilijne - jak przeżyć święta i nie zwariować

i

Autor: tookapic/cc0/pixabay Pogotowie wigilijne - jak przeżyć święta i nie zwariować

Jak przeżyć święta i nie zwariować? Oto najlepsze sposoby, by przetrwać świąteczną gorączkę [AUDIO]

2018-12-18 12:43

Święta Bożego Narodzenia to dla jednych magiczny czas pełen spokoju i refleksji, a dla innych stres i przykry obowiązek. Są jednak sposoby, które mogą ułatwić nam życie podczas "świątecznej gorączki".

Okres świąt Bożego Narodzenia kojarzy się z czasem spokoju, radości i rodzinnego ciepła, ale dla niektórych święta to jeden z najbardziej stresujących momentów w roku. Wiele osób w Wigilię pracuje, a potem wychodzi z siebie, żeby jeszcze przygotować 12 potraw i dobrze zaprezentować się przed rodziną.

Dlaczego święta nas stresują?

Święta angażują nasz czas, finanse, energie i wysiłek. Spotykamy się wtedy w dużym gronie rodzinnym, gdzie pojawiają się niewygodne pytania na które nie mamy ochoty odpowiadać. Stresujemy się również tym, że pojawią się drażliwe tematy takie, jak polityka czy religia i popsują całą świąteczną atmosferę - tłumaczy psycholog z SWPS dr Małgorzata Godlewska.

Pogotowie wigilijne

Z pomocą z pewnością przyjdą nam specjaliści od rzeczy niemożliwych. Pogotowie wigilijne to fachowcy, którzy dostarczają zamówione potrawy nawet kilka godzin przed pierwszą gwiazdką. Opowiada o tym Paweł Błaszczyk szef kuchni restauracji Alyki we Wrocławiu, która oferuje takie usługi.

- Z roku na rok mamy coraz więcej klientów. Jesteśmy dla ludzi, którzy z jakichś powodów nie mają możliwości sami przygotować kolacji wigilijnej. Mamy świąteczną ofertę garmażeryjną, ale jesteśmy otwarci na wszelkie wymagania klientów - podkreśla.

>>>Prezenty z Wrocławia. TOP 10 pomysłów na niebanalny podarunek pod choinkę! [GALERIA, AUDIO]

Zamówienia można składać do piątku 21 grudnia, a odebrać je nawet kilka godzin przed kolacją wigilijną. Istnieje też możliwość zamówienia potraw do domu.

Posłuchaj materiału reporterki Radia ESKA Justyny Bortnik:

Czytaj także: Skarby Nowego Targu już można oglądać w Arsenale. Zobacz jakich przedmiotów używali wrocławianie w średniowieczu

Zobacz TO WIDEO: