Jeden kierowca go przepuścił, a drugi wjechał prosto w niego. Rowerzysta potrącony na przejeździe rowerowym

2020-11-04 8:39

Groźny wypadek w Wałbrzychu. 58-letni rowerzysta został potrącony przez samochód na przejeździe dla rowerów na al. Podwale. Sprawca wypadku wymijał inny pojazd, który zatrzymał się, by przepuścić cyklistę. Poszkodowany mężczyzna z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.

Do poważnego wypadku doszło we wtorek (3 listopada) przed godz. 8 rano w Wałbrzychu. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 50-letni kierowca forda jechał środkowym pasem al. Podzamcze. Zbliżając się do przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerów nie zauważył, że jadący lewym pasem samochód zatrzymał się, by przepuścić rowerzystę. 50-latek wyminął zatrzymujące się przed przejazdem rowerowym auto i wjechał prosto w rowerzystę.

58-letni rowerzysta doznał poważnych obrażeń i został przewieziony do szpitala. Kierowca forda był trzeźwy.

Policjanci przypominają, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu dla rowerzystów, jest obowiązany:

- zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerowi znajdującemu się na przejeździe

- skręcając w drogę poprzeczną, zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerzyście jadącemu na wprost po jezdni, pasie ruchu dla rowerów, drodze dla rowerów lub innej części drogi, którą zamierza opuścić

- przejeżdżając przez drogę dla rowerów poza jezdnią, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa rowerowi

Ponadto kierującemu pojazdem zabrania się wyprzedzania pojazdu na przejeździe dla rowerzystów i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejazdu, na którym ruch jest kierowany.

Białystok - złodzieje kradli na oczach policjanta