Jedna kobieta nie żyje, druga została ranna. To ofiary pijanego kierowcy we Wrocławiu

i

Autor: Policja Wrocław

Jedna kobieta nie żyje, druga została ranna. To ofiary pijanego kierowcy we Wrocławiu

2022-02-04 14:21

Tragiczny, jak się okazało, wypadek na ulicy Gorlickiej we Wrocławiu. Osobowy ford w czwartek wieczorem potrącił dwie kobiety przechodzące przez jezdnię. Obie trafiły do szpitala, niestety życia 81-latki nie udało się uratować. Kierowca był pijany.

Do tragicznego zdarzenia doszło w czwartek, 3 lutego, około godz. 19 na ulicy Gorlickiej we Wrocławiu. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że ford jadący w kierunku ulicy Szewczenki potrącił dwie kobiety przechodzące przez jezdnię.

Mundurowi przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierującego i okazało się, że ma ponad 1,8 promila w organizmie. 47-letni mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu - mówi sierżant sztabowy Paweł Noga z biura prasowego wrocławskiej policji.

Obie kobiety zostały zabrane przez Zespół Ratownictwa Medycznego do wrocławskich szpitali. - Niestety, funkcjonariusze po kilku godzinach otrzymali informację ze szpitala o śmierci jednej z kobiet uczestniczącej w tym zdarzeniu – dodaje Paweł Noga.

Policyjny pościg w Oleśnicy. Uszkodzone cztery samochody. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

Pirat drogowy we Wrocławiu. Rajd ulicą Klecińską kosztował go 2000 zł

Nie żyje 81-letnia kobieta. Mundurowi wyjaśniają dokładny przebieg i okoliczności tego zdarzenia. Dodajmy, że zgodnie z prawem spowodowanie wypadku drogowego, którego skutkiem jest śmierć innej osoby, zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy pijani kierowcy powinni tracić samochody?