Jedna kontrola i cztery mandaty. Kierowca musi zapłacić 8,6 tys. zł!

i

Autor: Dolnośląska policja Jedna kontrola i cztery mandaty. Kierowca musi zapłacić 8,6 tys. zł/zdjęcie ilustracyjne

Zobaczcie co zrobił

Jedna kontrola i cztery mandaty. Kierowca musi zapłacić 8,6 tys. zł!

2022-11-23 15:54

Cztery mandaty na łączną kwotę 8600 zł oraz zatrzymany dowód rejestracyjny samochodu. To efekt interwencji policji pod Wrocławiem, która zakończyła się pościgiem za kierowcą citroena.

Zaczęło się dość pospolicie. W jednej z podwrocławskich miejscowości policjanci z drogówki mierzyli prędkość przejeżdżających samochodów. W pewnym momencie funkcjonariusze zwrócili uwagę na citroena, którego kierujący – przy ograniczeniu ograniczenie prędkości w tym miejscu do 40 km/h - pędził przez wioskę 70 km/h.

- Policjant dał kierującemu wyraźny sygnał do zatrzymania i wtedy się zaczęło. Na widok umundurowanych funkcjonariuszy ruchu drogowego, 32-latek gwałtownie skręcił w drogę poprzeczną. Nie odjechał jednak daleko, gdyż po chwili został zatrzymany do kontroli przez policjantów, którzy ruszyli za nim w pościg radiowozem - relacjonuje sierż. szt. Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Szybko wyszła na jaw przyczyna takiego zachowania kierowcy – brak uprawnień do kierowania pojazdami, w związku z czym policjanci skierowali wniosek o ukaranie do sądu. Na tym jednak nie koniec. 32-latek otrzymał jeszcze 4 mandaty karne na łączna kwotę 8600 zł.

- Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej 5000 zł oraz 15 pkt karnych, za kierowanie pojazdem niesprawnym technicznie 3000 zł, za przekroczenie prędkości o 30 km/h 400 zł oraz 7 pkt. karnych, a za niesygnalizowanie manewru skrętu 200 zł oraz 4 pkt. karnych. Policjanci zatrzymali również dowód rejestracyjny citroena – wylicza Rafał Jarząb.

Śmiertelny wypadek na rondzie Reagana
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE