Śmiertelne potrącenie podczas nielegalnego wyścigu ulicznego

i

Autor: pixabay.com

Jelenia Góra: Śmiertelne potrącenie podczas nielegalnego wyścigu ulicznego. Oskarżeni usłyszeli wyroki

2021-05-28 10:14

Łukasz O, oskarżony o śmiertelne potrącenie samochodem dwóch osób podczas nielegalnego wyścigu ulicznego w Jeleniej Górze, został skazany na 8 lat więzienia. Drugi z oskarżonych - Oskar L. - usłyszał wyrok 1,5 roku pozbawienia wolności. Obaj mężczyźni zostali oskarżeni o zabójstwo z zamiarem ewentualnym.

Do tragicznych wydarzeń doszło w październiku 2018 r. w Jeleniej Górze. Z ustaleń prokuratury wynika, że 25-letni Łukasz O. i 21-letni Oskar L. brali udział w nielegalnym wyścigu samochodowym ulicami Jeleniej Góry. Młodzi mężczyźni pędzili ulicami miasta z prędkością od 160 do 180 km/godz. Po drodze minęli 3 skrzyżowania i 6 przejść dla pieszych, przekraczając dozwoloną prędkość o ponad 100 km/godz. Według śledczych, siedzący za kierownicą seata Łukasz O., wyprzedzając drugiego uczestnika wyścigu, wjechał na przejście dla pieszych i potrącił dwie, prawidłowo przechodzące przez jezdnię, osoby. 47-letnia kobieta i 57-letni mężczyzna zginęli na miejscu.

Łukasz O. i Oskar L. zostali oskarżeni o zabójstwo z zamiarem ewentualnym. Zarzucono im również sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Prokurator domagał się dla obu mężczyzn kary 25 lat pozbawienia wolności.

W czwartek (27 maja) Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze uznał obu mężczyzn winnych zarzucanych im czynów. Łukasz O. został skazany na 8 lat pozbawienia wolności. Przez 10 lat nie będzie też mógł prowadzić pojazdów. Oskar L. usłyszał wyrok 1,5 roku pozbawienia wolności. Orzeczono wobec niego również 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

Wyprzedzał na zakazie, zderzył się czołowo i dachował