Jelenia Góra: Zabili dwie osoby na przejściu na pieszych podczas nielegalnych wyścigów (zdjęcie poglądowe)

i

Autor: Fachdozent/PD/pixabay.com Jelenia Góra: Zabili dwie osoby na przejściu na pieszych podczas nielegalnych wyścigów (zdjęcie poglądowe)

Jelenia Góra: Zabili dwie osoby na przejściu na pieszych podczas nielegalnych wyścigów. Dwudziestolatkowie z zarzutami

2018-10-30 9:06

Nieoficjalnie mówi się, że jechali z prędkością około 180 km/h. Ofiary uderzone przez jednego z nich zostały zmasakrowane, zmarły na miejscu.

25-letni Łukasz O. i 21-letni Oskar L. usłyszeli zarzut zabójstwa i zagrożenia spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. To precedens, bo zazwyczaj w takich przypadkach ludzie są oskarżani o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę w nocy na przejściu dla pieszych na alei Jana Pawła II w Jeleniej Górze. Łukasz O. nawet nie zwolnił przed pasami. 47-letnia kobieta i 57-letni mężczyzna, w których uderzył zmarli na miejscu. Sekcja zwłok wykazała wielonarządowe obrażenia ciała z intensywnymi krwotokami.

Policjanci zatrzymali Łukasza O. od razu po wypadku. Na komisariat trafił również 21-letni Oskar L., kierowca volksvagena golfa. Wygląda na to, że kierowcy prawdopodobnie urządzili sobie nocne wyścigi. Jechali z prędkością nawet 180 km/h. Wiadomo też, że nie byli pod wpływem narkotyków ani alkoholu.

Młodzi mężczyźni zostali aresztowani.

Kompletnie pijany rowerzysta zabił kobietę. Tragiczny wypadek w Zielonej Górze