Jerzy Brzęczek, Robert Lewandowski, Zbigniew Boniek

i

Autor: Tomasz Radzik Jerzy Brzęczek, Robert Lewandowski, Zbigniew Boniek

Jerzy Brzęczek zwolniony! Zadecydowały wyniki, a także... Robert Lewandowski!

2021-01-18 12:53

To informacja szokująca! Jerzy Brzęczek został zwolniony z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski. Zbigniew Boniek, prezes PZPN podziękował trenerowi za pracę głównie dlatego, że gra naszej drużyny - delikatnie mówiąc - pozostawiała wiele do życzenia. Ale to nie jedyne powody dymisji.

To prawdziwa bomba! Jerzy Brzęczek nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski! Jak ustaliliśmy, to jednoosobowa decyzja Zbigniewa Bońka, prezesa PZPN, który uznał, że Brzęczek nie jest gwarantem dobrej gry i dobrego wyniku podczas zbliżających się mistrzostw Europy. 

Ale nie tylko. - Z tej mąki chleba by nie było. W kadrze brakowało chemii. Nienajlepsze relacje na linii Brzęczek - Lewandowski były gwoździem do trumny - mówi nam jeden z ważnych działaczy PZPN.  

O tym, że Brzęczek straci pracę Boniek poinformował wcześniej tylko swoich najbliższych współpracowników. Dziwi nieco czas, w którym decyzja została podjęta. Bo o tym, że kadra gra słabo i że w zespole nie ma dobrej atmosfery wiadomo było już od dawna. - Jak znam Bońka, to data dymisji była ściśle związana z rozmowami z następcą Brzęczka. Na pewno nowy selekcjoner jest już "dograny". Nazwisko pewnie poznamy w środę, bo wtedy zbiera się zarząd PZPN - słyszymy.    

Kto będzie nowym trenerem? Wątpliwe, aby był to Polak, ponieważ taka zamiana nie zostałaby dobrze przyjęta przez kibiców, a Boniek mógłby wręcz narazić się na śmieszność. - Stawiam na kierunek włoski. Wiadomo jakie kontakty tam ma prezes - słyszymy od naszego rozmówcy.

Na czwartek zaplanowana jest konferencja prasowa Zbigniewa Bońka.