Jerzy Michalak - sylwetka. Kim jest polityk z Wrocławia?

i

Autor: Facebook, Jerzy Michalak

Polityka

Jerzy Michalak w debacie Super Expressu. Kim jest polityk z Wrocławia?

2023-09-22 10:39

Już 24 września Jerzy Michalak będzie brał udział w debacie Super Expressu. Zobacz koniecznie polityka z naszego regionu. Kim jest Jerzy Michalak? Polityk 18 września ogłosił, że ma w planach startować do w wyborach do Senatu z listy Bezpartyjnych Samorządowców i chce przekonać wrocławian, że to na niego powinni oddać swój głos. Przedstawiamy sylwetkę Jerzego Michalaka.

Jerzy Michalak - sylwetka. Skąd pochodzi polityk?

Michalak urodził się 11 października 1974 roku we Wrocławiu. To właśnie w stolicy Dolnego Śląska spędził też swoje lata młodości. Po ukończeniu IX Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego, wyjechał na studia. Michalak jest absolwentem Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z wykształcenia jest prawnikiem, odbył aplikację we Wrocławskiej Izbie Adwokackiej i założył własną kancelarię.

Jerzy Michalak. Działalność samorządowa

Swoją samorządową przygodę rozpoczął w 2010 roku, kiedy wystartował do rady miejskiej Wrocławia z ramienia KWW Rafała Dudkiewicza. Mandat udało mu się uzyskać, a w przeciągu następnych czterech lat zainicjował m.in. projekt Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. W lutym 2014 roku został wicemarszałkiem województwa dolnośląskiego. W kolejnych wyborach samorządowych startował do sejmiku z listy PO - i tym razem zdołał uzyskać mandat. 2 lata później opuścił sejmik PO, współtworząc klub radnych Bezpartyjni Samorządowcy.

Express Biedrzyckiej - Paweł KOWAL

Jerzy Michalak kandydował na prezydenta Wrocławia

Co ciekawe, Michalak w 2018 roku kandydował również w wyborach na prezydenta Wrocławia. Zajął wówczas czwarte miejsce, ulegając znacznie obecnemu prezydentowi, Jackowi Sutrykowi. Swoich sił próbował także w radzie miasta, jednak jego klub nie uzyskał mandatów. W styczniu 2019 został członkiem rady nadzorczej w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych, a w lutym tego samego roku dyrektorem Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej. Prywatnie ma żonę oraz dzieci.

Jerzy Michalak startuje w wyborach do Senatu

18 września Michalak ogłosił, że w nadchodzących wyborach chce dostać się on do Senatu. Wrocławianom nie zgłosił nadzwyczajnie wiele obietnic, jednak zapewnił, że w Senacie chce działać na rzecz mieszkańców stolicy Dolnego Śląska.

Jerzy Michalak w debacie Super Expressu

Już w niedzielę, 24 września, odbędzie się debata Super Expressu, w której udział weźmie właśnie Jerzy Michalak. Oprócz wrocławskiego polityka w debacie pojawią się: 

  • ​​​​​Koalicja Obywatelska: Jan Grabiec
  • Konfederacja: Konrad Berkowicz
  • ​​​​PiS: Marcin Ociepa
  • Trzecia Droga: Paweł Zalewski
  • Nowa Lewica: Maciej Konieczny

Debata odbędzie się o godz. 18 na kanałach SE na YouTube, Facebooku oraz na SE.pl.

Źródło: Jerzy Michalak - sylwetka. Kim jest polityk z Wrocławia?