Sprawą zajmuje się prokuratura

i

Autor: Screen Sprawą zajmuje się prokuratura

Jest nagranie z zatrzymania mężczyzny, który zmarł w komisariacie [WIDEO]

2016-05-17 14:33

Na filmie, nagranym przez przypadkowego świadka, widać jak policjanci łapią mężczyznę za ręce i nogi i zabierają go do radiowozu. Ten stawia opór, szarpie się i próbuje wzywać pomocy. Krzyczy: "Ludzie, k***".

Film, który dziś pojawił się w internecie, ma zostać przekazany do prokuratury. Pokazuje on wydarzenie z niedzieli, około godziny 6 rano. Funkcjonariusze zatrzymali wtedy Igora S., bo, jak tłumaczą, przypominał rysopisem człowieka poszukiwanego za oszustwa i był agresywny.

Zobacz film z zatrzymania mężczyzny:

Wersja policji i wersja rodziny

Jak twierdzą policjanci, gdy 25-latek dowiedział się, że ma jechać do komisariatu, wpadł w szał. Dlatego potraktowali go paralizatorem. Według ich relacji podczas przesłuchania Igor S. powiedział, że źle się czuje i osunął się na ziemię. Funkcjonariusze próbowali go reanimować, ale bez powodzenia. Mężczyzna zmarł.

Rodzina zmarłego twierdzi, że 25-latek został śmiertelnie pobity. 

"Zabiliście Igora"

W poniedziałek przed komisariatem policji przy Trzemeskiej protestowało w tej sprawie kilkadziesiąt osób. Mieli ze sobą transparenty z napisami: "Zabiliście Igora" czy "Igor nie zginął śmiercią naturalną". Palili też znicze.

Śledztwo dotyczące śmierci Igora S. wszczęła prokuratura. Śledczy zabezpieczyli nagrania z monitoringu. Wykonali też sekcję zwłok zmarłego, ale, jak wyjaśniają, niczego ona nie wykazała i konieczne jest przeprowadzenie dodatkowych badań.

Czytaj także: Student na słupie przy moście Zwierzynieckim. Ktoś go nagrał podczas Pochodu Juwenaliowego [WIDEO]