Aleję Wielkiej Wyspy ma stworzyć w trybie "zaprojektuj i buduj" Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „BANIMEX” Sp. z o.o. Od momentu podpisania kontraktu spółka będzie miała 13 miesięcy na przygotowanie projektu. Roboty budowlane mają potrwać maksymalnie 30 miesięcy. budowa Alei Wielkiej Wyspy ma się zakończyć w 2022 roku.
Aleja Wielkiej Wyspy. Trasa
Aleja Wielkiej Wyspy będzie mieć 3,5 kilometra. J
Jednojezdniowa droga połączy ul. Krakowską z ul. Mickiewicza. W okolicach skrzyżowań powstaną dodatkowe pasy do skrętu. Wzdłuż trasy powstaną ścieżki rowerowe i chodniki dwustronne.
Dzięki AWW mieszkańcy Wielkiej Wyspy (czyli osiedli Bartoszowice, Biskupin, Dąbie, Sępolno, Szczytniki, Zacisze i Zalesie) zyskają połączenie z południem Wrocławia.
- Most Wschodni, który powstanie nad Odrą i Oławą, jest jedną z najbardziej potrzebnych i wyczekiwanych przepraw w mieście – zwraca uwagę Maciej Bluj, wiceprezydent Wrocławia.
Aleja Wielkiej Wyspy. Historia
Pierwsze przymiarki do stworzenia drogi zaczęły się na przełomie 2011 i 2012 roku, ale starania o uzyskanie decyzji środowiskowej trwały cztery i pół roku, bo blokowali ją ekologowie.
W grudniu 2016 roku okazało się, że inwestycja nie dostanie pieniędzy z UE, bo nie jest drogą krajową. Urzędnicy zdecydowali się sfinansować budowę z miejskich funduszy.
Przetarg został ogłoszony pod koniec września 2017 roku. Otwarcie ofert nastąpiło w lutym 2018 r. Było przesuwane o kilka miesięcy ze względu na dużą liczbę pytań potencjalnych wykonawców.
Czytaj także: Kłęby czarnego w centrum Wrocławia. Zapalił się dach wieżowca! [WIDEO, ZDJĘCIA]