Fado walczy o zdrowe łapki

Jeszcze kilka tygodni temu pełzał jak foka. Teraz Fado stawia pierwsze kroki na czterech łapach! Wzruszające nagranie

2022-11-09 12:46

Na takie wieści czekaliśmy od kilku tygodni. Fado, szczeniak, który miał poważne problemy z chodzeniem, stanął na czterech łapach. To efekt dwóch operacji i rehabilitacji. Przed pieskiem kolejny zabieg, ale już teraz widać, że Fado robi ogromne postępy.

Historia Fado zaczęła się w rozpadającej się stodole, gdzie mieszkał wraz ze swoim rodzeństwem. To tam ich mama postanowiła ukryć swoje potomstwo. Fado urodził się jako ostatni z miotu pod koniec kwietnia tego roku. Podczas gdy jego dwie siostry i brat cieszyli się zabawą, Fado cierpiał. Szczeniak urodził się z niesprawnymi tylnymi łapami, wadą genetyczną.

Kiedy w lipcu wolontariusze TOZ Jawor dotarli do psiej rodziny, Fado próbował nadążać za resztą czworonogów. Pełzał niczym foka, czołgał się i piszczał. Po diagnostyce we wrocławskiej klinice okazało się, że piesek ma zwichnięte obie rzepki. Konieczne były bardzo skomplikowane operacje, których podjął się dr Dariusz Niedzielski z Wrocławia.

Fado jest już po dwóch zabiegach, a efekty są oszałamiające. Co prawda piesek ma jeszcze problem z utrzymaniem równowagi, ale chętnie staje już na czterech łapach i pokonuje na nich znaczne odległości - (zajrzyjcie do wideo pod artykułem, gwarantujemy wzruszenie). - Na co dzień Fado jest pod opieką naszych cudownych wolontariusz Magdy Wojewnik i Przemka Góry, którzy zajmują się nim od początku - wyjaśnia Joanna Babiś z TOZ Jawor. - To oni jeżdżą z nim na wszystkie wizyty i dbają o jego rehabilitację - dodaje.

To jednak nie koniec walki Fado o zdrowe łapy. Przed szczeniakiem jeszcze jeden zabieg i długa rehabilitacja. Cały czas trwa zbiórka na leczenie pieska. Można ją wesprzeć wpłatą za pośrednictwem Pomagam.pl.

Fado stanął na czterech łapach! Tak spełnia się marzenie szczeniaka z Jawora