Józef Pinior

i

Autor: Tomasz Golla Józef Pinior

Józef Pinior skazany! Legenda Solidarności pójdzie do więzienia!

2021-03-03 14:16

Józef Pinior, legenda Solidarności, trafi do więzienia. W środę we Wrocławiu zapadł prawomocny wyrok sądu, który uznał, że polityk przyjmował łapówki i postanowił go surowo za to ukarać.

Józef Pinior za kratami ma spędzić półtora roku. Do więzienia pójdzie też jego asystent, a także dwóch biznesmenów, którzy wręczali politykowi łapówki. Były senator i europoseł miał w sumie dostać kilkadziesiąt tysięcy złotych za "pomoc" w interesach. Wyglądała ona tak, że zabiegał np. o zmianę przepisów, tak, aby były one korzystne dla swoich mocodawców. Józef Pinior zaznacza, że były to pożyczki, a nie łapówki.  

Józef Pinior był podsłuchiwany przez służby, a z nagranych rozmów jednoznacznie jednak wynika, że przyjmował korzyści majątkowe. Sam skazany uważa, że wyrok to zemsta Prawa i Sprawiedliwości na nim, jako na polityku opozycji.

Warto wiedzieć, że łapówki brał wtedy, gdy był senatorem, a rządziła PO. Wtedy też służby rozpoczęły operację przeciwko niemu i zainstalowano podsłuch.

Wyrok jest prawomocny. Oznacza to, że polityk trafi do więzienia. 

Józef Pinior to jedna z legend Solidarności na Dolnym Śląsku. Polityk wsławił się np. schowaniem przed SB związkowych 80 milionów złotych. 

Toruński lokal nie chce obsługiwać policjantów i ich rodzin