29-latek znęcał się nad matką i dziadkiem

i

Autor: materiały policji

Kamienna Góra: Wyrywał włosy, dusił i groził śmiercią. 29-latek znęcał się nad matką i dziadkiem

2021-04-26 9:40

Nie na długo opuścił więzienie 29-letni mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego. Wkrótce po wyjściu na wolność, mężczyzna został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad swoją matką i dziadkiem. 29-latek miał doprowadzać do ciągłych awantur, w czasie których szarpał, dusił i kopał swoich najbliższych.

Niezbyt długo cieszył się wolnością 29-letni mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego. Tuż po wyjściu z zakładu karnego mężczyzna znów trafił za kratki. Wszystko zaczęło się od interwencji policjantów z Kamiennej Góry, wezwanych do rodzinnej awantury. Na miejscu policjanci zastali 29-letniego mężczyznę, jego 54-letnią matkę i 87-letniego dziadka. Kobieta była roztrzęsiona i zapłakana, a starszy mężczyzna przerażony. Jak się okazało, powodem ich zdenerwowania było agresywne zachowanie 29-latka, który bił i groził swoim najbliższym. Badanie alkomatem wykazało, że młody mężczyzna był kompletnie pijany – miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. W tej sytuacji 29-latek został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut znęcania się nad bliskimi.

- Mężczyzna nie tylko znęcał się się fizycznie nad rodziną, ale również, znajdując się pod wpływem alkoholu, miał ich niepokoić ciągłymi awanturami – informuje asp. szt. Monika Kaleta z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. - Podczas kłótni szarpał, uderzał, dusił, wyrywał włosy czy też kopał swoich najbliższych. Groził im też pozbawieniem życia.

Decyzją sądu 29-latek został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące. Nie będzie to pierwszy pobyt mężczyzny za kratkami. Niedawno opuścił on zakład karny, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu.

Szalała na drodze w nowym BMW. Niebezpieczną "zabawę" przerwali policjanci z grupy SPEED