Karkonoski Park Narodowy ostrzega turystów: przekraczanie granicy z Czechami jest zabronione

i

Autor: pixabay.com

Karkonoski Park Narodowy ostrzega turystów: przekraczanie granicy z Czechami jest zabronione

2021-05-11 11:40

Karkonoski Park Narodowy przypomina turystom wędrującym po górach, że przekraczanie granicy z Czechami wciąż jest zabronione. W związku z epidemią koronawirusa Czechy cały czas utrzymują Polskę na liście krajów wysokiego ryzyka i nie zezwalają na swobodne przekraczanie granicy w celach turystycznych.

Słoneczne dni i wysokie temperatury powodują, że na górskich szlakach można spotkać coraz więcej turystów. Karkonoski Park Narodowy ostrzega jednak, by podczas przygranicznych wędrówek nie przekraczać polsko-czeskiej granicy. W związku z epidemią koronawirusa Czechy cały czas utrzymują Polskę na liście krajów wysokiego ryzyka i nie zezwalają na swobodne przekraczanie granicy w celach turystycznych. Zabronione jest zarówno przekroczenie granicy pieszo, jak i wjechanie na terytorium naszych południowych sąsiadów samochodem.

Bez obowiązku wypełnienia formularza lokalizacyjnego i testowania na Covid-19 do Czech można wjechać jedynie z pilnych powodów zdrowotnych, rodzinnych, urzędowych lub zawodowych (przy okazaniu dokumentu potwierdzającego cel przyjazdu) i to tylko na okres nieprzekraczający 12 godzin. Dopuszczalny jest także tranzyt przez terytorium Czech - którego czas trwania również nie może przekroczyć 12 godzin - pod warunkiem wykonania testu na koronawirusa. W tym przypadku test PCR powinien być wykonany do 72 godziny przed wjazdem, a test antygenowy - do 24 godzin przed wjazdem.

Wrocławska fontanna multimedialna już działa.