Nowe połączenie lotnicze z Wrocławia do Billund

i

Autor: Port Lotniczy Wrocław

Z Wrocławia do Legolandu samolotem. Ryanair uruchamia nowe połączenie

2021-05-10 7:59

Nowe połączenie lotnicze z Wrocławia do Danii uruchomi jesienią Ryanair. Samolot będzie lądował na lotnisku w Billund – w mieście, gdzie znajduje się największy na świecie park rozrywki zbudowany z klocków Lego. Podróż z Wrocławia do siedziby Legolandu zajmie półtorej godziny. Ceny biletów zaczynają się od 69 zł za lot w jedną stronę.

Tania linia lotnicza Ryanair zapowiedziała uruchomienie nowego połączenia lotniczego z Wrocławia. Jesienią stolica Dolnego Śląska zyska bezpośrednie połączenie z Billund - niewielkim miastem na północy Danii, w którym narodziły się klocki Lego. Największą atrakcją Billund jest Legoland - największy na świecie park rozrywki zbudowany z klocków Lego. Pierwszy lot z Wrocławia do Billund zaplanowany jest na 31 października.

Wrocławska fontanna multimedialna już działa.

- To fantastyczna wiadomość. Cieszymy się tym bardziej, że nowość ucieszy najbardziej naszych najmłodszych pasażerów - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. - Lotnisko położone jest niedaleko Legolandu. Droga zajmuje spacerem kilkadziesiąt minut. Podczas pobytu w Billund warto odwiedzić także Lalandię. To miejsce pełne atrakcji dla całej rodziny. Jest park wodny ze zjeżdżalniami, place zabaw, są restauracje, sklepy, a nawet stok narciarski.

Samoloty z Wrocławia do Billund będą kursować dwa razy w tygodniu - w środy i niedziele. Lot potrwa półtorej godziny. W środy wylot z Wrocławia planowany jest na godz. 21:15, a lądowanie w Billund na godz. 22:45. W kierunku przeciwnym samolot z Billund wystartuje o godz. 19:20, by we Wrocławiu wylądować o godz. 20:50. W niedziele samoloty z Wrocławia będą odlatywać o godz. 8:10 (lądowanie w Billund o godz. 9:40), a z Billund o godz. 6:15 (lądowanie we Wrocławiu o godz. 7:45).

Bilety do Billund można już rezerwować w internetowym systemie przewoźnika. Ceny zaczynają się od 69 zł za lot w jedną stronę.

- Osoby podróżujące z Polski do Danii, w różnych celach, zyskują wygodne i szybkie połączenie. Samolot jest w tym przypadku bardzo atrakcyjną alternatywą wobec samochodu - zauważa Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.