Nowe połączenie z Wrocławia do Londynu Heathrow

i

Autor: Port Lotniczy Wrocław

British Airways na wrocławskim lotnisku. Nowe połączenie z Wrocławia do Londynu Heathrow

2021-04-28 9:20

W wakacje na wrocławskim lotnisku zaczną lądować samoloty British Airways. Jedna z największych linii lotniczych na świecie uruchomi stałe połączenie między Wrocławiem a Londynem. Loty do stolicy Wielkiej Brytanii będą odbywać się dwa razy w tygodniu: w czwartki i niedziele.

Nowe połączenie lotnicze z Wrocławia do Londynu zostanie uruchomione już w wakacje. Loty na trasie Wrocław - Londyn-Heathrow będą realizować linie lotnicze British Airways. Samoloty między stolicą Dolnego Śląska a stolicą Wielkiej Brytanii będą kursować dwa razy w tygodniu – w czwartki i niedziele – w okresie od 1 lipca do 26 września. Wyloty z Wrocławia zaplanowano na godz. 11.35, a lądowania w Londynie o godz. 12.45 czasu lokalnego. Z Londynu samoloty będą odlatywać o godz. 7.35 czasu lokalnego, a we Wrocławiu wylądują o godz. 10.45. Bilety można już rezerwować w systemie internetowym przewoźnika. Po przerwie w sezonie zimowym, połączenie powróci w sezonie letnim 2022.

- To wielkie wydarzenie dla nas i pasażerów - podkreśla prezes Portu Lotniczego Wrocław, Dariusz Kuś. - Poza wieloma plusami dużą zaletą Heathrow jest jego ogromny potencjał tranzytowy. To dogodnie zlokalizowany hub przesiadkowy, który łączy Londyn, a tym samym Wrocław, z niemal całym światem. Wraz z połączeniami z Wrocławia do dwóch innych lotnisk w Londynie: Luton oraz Stansted, pasażerowie zyskują ogromne możliwości.

Lotnisko Londyn-Heathrow od lat znajduje się w czołówce największych portów lotniczych w Europie pod względem liczby obsłużonych pasażerów – w 2019 roku lotnisko obsłużyło blisko 81 mln podróżnych.

- Połączenie z Heathrow to doskonałe uzupełnienie siatki połączeń z wrocławskiego lotniska, którą w sezonie letnim tworzy ponad 50 kierunków – mówi Jacek Sutryk. - Coraz szybsze tempo szczepień w Europie i stopniowe luzowanie obostrzeń pozwala nam na ostrożny optymizm, więc mamy nadzieję na wzrost ruchu turystycznego.

Połączenie do Londynu-Heathrow to kolejna nowość, która pojawiła się w letnim rozkładzie lotów z Wrocławia. Wcześniej PLL LOT zapowiedział uruchomienie połączeń na grecką wyspę Kos i do Barcelony, a Wizz Air zawiezie nas do Splitu i Burgas. Nowe połączenie lotnicze z Olsztynem zapowiedział też Ryanair.

Automatyczna kontrola graniczna na wrocławskim lotnisku