Katował psiego staruszka. Szokujące sceny na wrocławskim Grabiszynie

i

Autor: Policja Wrocław/pixabay.com Katował psiego staruszka. Szokujące sceny na wrocławskim Grabiszynie

Pies był zaniedbany

Katował psiego staruszka. Szokujące sceny na wrocławskim Grabiszynie

2022-10-06 10:13

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który znęcał się nad swoim psem. Nie przeszkadzał mu nawet fakt, że 17-letnie zwierzę to tak naprawdę psi staruszek.

Policjantów z komisariatu Wrocław-Grabiszynek zaalarmował przypadkowy świadek, który widział koszmarne sceny na ulicy. Mocno nietrzeźwy 47-latek krzyczał i kopał swojego psa. - Do zatrzymania mężczyzny doszło w rejonie wrocławskiego Grabiszyna. Na miejsce interwencji skierowani zostali policjanci patrolu ogniwa prewencji, którzy nie mieli wątpliwości co zrobić w tej sytuacji. Uroczy psiak w podeszłym wieku niestety nie doczekał się godnej starości u boku swego „pana”. Choć mężczyzna zapewniał, że kocha swojego pupila, został zatrzymany w związku z podejrzeniem znęcania się nad swoim psem – relacjonuje asp. Aleksandra Freus z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Psiak trafił do wrocławskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Jego stan zdrowotny wymaga natychmiastowego leczenia, bo zwierzę jest mocno zaniedbane.

- Mieszkaniec Wrocławia usłyszał zarzuty z art. 35 ust. 1a Ustawy o ochronie zwierząt za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności i nie ma co liczyć na to, że pies ponownie trafi pod jego opiekę – dodaje asp. Aleksandra Freus.

Mieszkańcy nie mogą wychodzić na balkony. Granda we Wrocławiu
Sonda
Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?